Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 4 hónapja lejárt gumicukortól...

4 hónapja lejárt gumicukortól lehet bajom?

Figyelt kérdés

Reggel találtam az egyik szekrény aljában egy csomag gumicukrot és 4 hónapja levan már járva... Kicsit keményebbek mint szoktak lenni...


Lehet baj belöle ha megeszem? Függö vagyok :D


2011. aug. 22. 11:14
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
33%
persze, a meghalt állatok csontveleje ami van a gumicukorban, álmodban megesznek belülről.
2011. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ahha.. én is ettöl féltem :(


Komolyra fordítva a szót, kicsit furcsa az íze és nem olyan finom... kicsit szó szerint gumiízü ...

2011. aug. 22. 11:23
 3/23 anonim ***** válasza:

hmm, gumi ízű zselatin? jee. azt még nem kóstoltam. de esélyes, hogy nem is fogom.

amúgy nem, nem kimondottan romlandó. azt leszámítva, hogy cukros sz.ar, alapvetően nem fogsz ételmérgezést kapni tőle, ha bontatlan csomagolásban volt.

2011. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Bontatlan volt.. de ahogy mondom is nem olyan az íze mint kéne... mintha elment volna az édes íze belöle teljesen..


Amúgy pár napja volt egy elég komoly gyomorromtásom.. lehet nem kéne megennem..

2011. aug. 22. 11:26
 5/23 anonim ***** válasza:
6%
igen, bajod lesz tőle. ahogy az 1 napja lejárt túró ruditól is szalmonellát kapsz.
2011. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
hidd el, nem halsz bele és gyomorrontást sem fog okozni.
2011. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bajod nem lehet. Én tegnap májusban lejárt instant teát ittam... az még finom volt.


De ha már nem finom, akkor minek eszed meg?

2011. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

1. nem, gumicukrot enni valóban lehet, hogy nem kéne (mindentől függetlenül)

2. a min.megőrzési dátum okkal van!

3. leírtad már, hogy gumi ízű, arra, hogy kevésbé édes nem tudok mást mondani, továbbra is mesterséges élelmiszer, most nem keresek rá összetevőkra miattad, de aminek veszélyességi faktora van, azok a mikrobás szennyeződés folyamán játszó dolgok, ilyen "sz.ar" meg nem kell a mikrobáknak sem, úgyhogy fölösleges ezzel többet foglalkozni. ha kéred, megeheted, nem rosszabb mint amit eddig ettél. ha nem ízlik, ne edd meg, mert nem finom (vagy tudom is én eddig miért etted..)

4. én 2 hónapos lejárt angolszalonnát ettem, hűtve volt, és értek annyira a témához, védőgázos csomagoláshoz és az érzékszervi bírálathoz, hogy tudjam: nagyon kis esélye van (volt annak akkor), hogy veszélyes legyen.

kb. ez a helyzet a cukorkáddal most.

2011. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát... a gumicukor nálam függöséget okoz.. alig bírom megállni, hogy ne egyek ha van a közelemben... De ezt talán hagyom inkább, mert tényleg nem finom.
2011. aug. 22. 11:37
 10/23 anonim ***** válasza:

lejárt túrórudi, szalmonellózis..

sántít, eleve túrórudiban nem lehet kórokozó, ha meg van, akkor nem csak a lejárttól.. basszus. hogy poénból írtad? :D FUUUUUUUUUU...

2011. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!