Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani kaja adóról?

Figyelt kérdés
Mint tudhatjuk drágább lesz a chips, kóla, energiaital, ételízesítő
2011. szept. 8. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
én eddig sem költöttem ilyenekre, ezután sem volt szándékomban...inkább ez meg a cigi, pia legyen drágább, ne a kenyér
2011. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem értem, minek kell egyáltalán bárminek az árát felemelni...még nem szedtek be elég pénzt?
2011. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amit nekünk kell megfizetni elenyésző ahhoz képest amit a gyártó fizet.

szerintem 20ft-ok senkit nem tántorítanak el attól hogy ne vegyenek meg valamit.

2011. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eddig sem költöttem ilyen vacakokra,így nem érdekel. Inkább a többi normális étel drágulása aggaszt. Ételízesítő helyett használj valódi fűszereket. Sokkal jobb kajákat tudsz majd főzni.
2011. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 IronMan84 válasza:
45%

Sajnos csak egy újabb pénzbehajtás, amellyel a politikusok marka gyarapszik. Egyébként ilyen egészségtelen ételeket és italokat már 2010. január 1-je óta egyáltalán nem fogyasztok. A kristálycukorra lehetne például minimum 1000Ft/kg egészségügyi adót kivetni, a szőlőcukorra pedig minimum 20000Ft/kg adót. Viszont a teljes kiőrlésű kenyerek, tejtermékek, zöldségek, gyümölcsök, húsfélék, szénsavmentes ásványvizek, szénsavmentes és cukormentes gyümölcslevek, diabetikus élelmiszerek, minden cukrozatlan élelmiszer, édesítőszerek árát a felére kellene csökkenteni. Így nem terjednének járványszerűen a következő cukor okozta megbetegedések: fogszuvasodás, csontritkulás, magas vérnyomás, szív- és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, izomsorvadás, izületi gyulladások, végtaggyengülés, májkárosodás, látásromlás, lábüszkösödés, rákos daganatok. Bizony és milyen sokan adják a gyerekeiknek is a betegséget okozó mérgeket: például nemcsak a kóla, a hamburger, a csokoládé meg a chips van tele cukorral, hanem a fagylalt, a jégkrém, a legtöbb péksütemény, keksz, nápolyi, müzli, gabonapehely, levesporok, ételízesítők, lekvár, gyümölcskonzerv (befőtt), krémtúró és hihetetlen de még a legtöbb 0,1%-os joghurt is!!!

Figyeljünk, mert az iparilag nagy tömegben előállított ételek teli vannak mérgekkel! A kristálycukor és a glükóz lassan és hosszútávon de biztosan megmérgezi és megbetegíti az embert a dohányzáshoz és az alkoholizmushoz hasonlóan!

2011. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!