Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Normális ha hasmenésem van a...

Normális ha hasmenésem van a tejtől?

Figyelt kérdés
Ha megiszok 3-4 dl tejet akkor a székletem sokkal lazább, néha hasmenésem is van tőle és fáj a hasam. Lehet, hogy tej allergiám van?
2011. okt. 4. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Igen, elég valószínű, az így szokott "kinézni".

Általában nem okoz a tej ilyen tüneteket.

2011. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem laktóz érzékeny vagy.
2011. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen normális. Természetesen lehetsz tejallergiás is vagy laktózérzékeny is, de az más tünetekkel is jár.


Nekem is hasonló "gondokat" okoz a tej, de egyrészt a tejet nagyon szeretem, másrészt pedig éppen ezért nagyon jól tudom használni székrekedés ellen; garantáltam semmiféle allergiám, érzékenységem, nincsen. Kicsi korom óta így hat rám a tej, csak én ebből nem csinálok gondot. Nappal nem iszok tejet, reggel soha, csak este, és pl. ha utazni készülök, akkor sem. Odafigyelek magamra - ilyen egyszerű. :)

2011. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 coffeez válasza:
93%
A laktózt(tejcukor) a laktáz enzim botja le. Ennek a szintje az életkor előrehaladtával csökken. Emiatt van, hogy sok idős embernek megy a hasa a tejtől. Ha már eleve kevés van belőle, akkor ugye ez látványosabb. Üdv
2011. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
...de lehet, hogy félig macska vagy...:-)
2011. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Én is idős vagyok,és sok idős ismerősöm is van,. De mindenki megiszik naponta 1-2 liter tejet,és nincs tőle hasmenése.

A kérdező talán a bolti tejektől kaphat hasmenést.

2011. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

21:44 , ugye az 1-2 deciliter akar lenni??

Vagy tényleg 1-2 liter naponta?? - mert attól nem csodálnám a hasmenést...:-)


Hát ha fáj is a hasad tőle, akkor szinte biztos, hogy a tejcukor lebontásával van valami probléma... már ha minden egyes alkalommal fordul elő, nem alkalmanként...

2011. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
normális. és szinte biztos, hogy laktóz intolerancia.
2011. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
A kor előrehaladtával megszűnik azoknak az enzimeknek a termelődése a szervezetben, amik a tejet feldolgozzák. Egy természetgyógyász mondta el az okát: A tehéntej az újszülöttek (kis borjú) tápláléka.
2011. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Én azt vettem észre, hogy hasmenésem lesz pl. a tejföltől. Ha eszek valamilyen salátát, amibe tejfölt rakok, mindig szaladnom kell... Egyre inkább úgy veszem észre, hogy a majonéztől is (bolti). Régen nem volt ilyen. Csak egyszerűen nem bírja a szervezetem? Vagy valami más?
2011. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!