Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a vidékiek nagy...

Az igaz, hogy a vidékiek nagy része húslevest és rántott húst krumplipürével eszik minden vasárnap ebédre?

Figyelt kérdés
kérdem. most persze nem úgy értettem,h 100%-uk, de nagyrészt. városiak is írhatnak.
2011. okt. 6. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem attól függ, hogy most vidék e. Budapestiektől is hallottam, hogy nálunk is ez a hagyományos vasárnapi ebéd.
2011. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az idősödő korosztályra jellemző szerintem. Ők ezt szokták meg, akkor még nem volt reformkonyha, s örültek, ha vasárnap volt hús az asztalon.

Én vidéki vagyok, de ettől a két ételtől színesebb a repertoár :)

2011. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
80%
mert te hol laksz?csak nem pesten?amúgy nem igaz ,nem tudom honnan vetted ezt de ha húsleves akkor általában hétvégén,mert akkor együtt a család.rántott húsra meg olyan sűrűn nem telik.
2011. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ez így van!Igaz nagyszüleim nem kimondottan vidékiek, de náluk így van!

Apukám vidéken nőtt fel, azt mondta náluk egy héten 1x volt hús, vasárnap.

Amúgy mai napig mikor megyünk mamámékhoz,ez a menü, kis meggyszósszal kiegészítve:)

Csak az a baj, hogy az idők folyamán a krumplit kiváltotta a por püré, a meggyszószba meg cukor helyett édesítőt tesz a mamám...meg van győződve róla, hogy nem lehet érezni, szerintem viszont nagyon rossz így:S

2011. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem !!! A vidék is fejlődik!!! persze biztos van olyan család aki tartja magát ehez a szokáshoz. Amit ugye senki nem tud megmondani,hogy honann jött. Gyerekormból sem emlékszem,hogy minden vasárnap ez volt a menü. Persze nálunk is volt,de nem minden vasárnap. Volt,hogy pörköltet ,halászlét, sülteket ettünk. Olyan is volt ,hogy a szombati maradék pörköltet ettük vasárnap.

Kis városi lány.

2011. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
De látszik, hogy pesti vagy :) Úgy írtad mintha vidéken csak falu lenne :D
2011. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a húsleves a leggyakoribb vasárnap, vagy fácánhúsleves, gúlyásleves-félék, raguleves. Azért lássuk be, a gyümölcsleves nem méltó egy vasárnaphoz..pláne nem porból..

Második igen, lehet rántotthús, de gyakori nálunk a pörkölt, sültes tál(sült csirke comb,vagy sült oldalas, rántott karfiol, rántottsajt), köretek is változóak.


Tehát a vidéket mindenki lenézi, azt hiszik a vidékiek nem emberek és nagyon primitív dolgokat csinálnak :/

2011. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok, de nekünk mindig más van vasárnap az asztalon, mindenki azt eszik, amit talál éppen.Mi soha nem voltunk meghívva vasárnapi ebédre sehova, igaz nincs is kihez mennünk!Nekünk a rántott hús krumplipürével ünnepi kaja, de nem vasárnapi!
2011. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Tévedésben élsz barátom !!!! Azért mert vidék ,még lehet ,hogy változatosabban táplálkozunk mint te!!!(húsok csirke,kacsa, liba, disznó, nyúl, kecske, birka,marha, hal,rák,)ezek elő fordulnak elég sűrűn és változatosan!!!!!!
2011. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
14:07-nek. ne sértegess, budai vagyok!
2011. okt. 6. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!