Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » étteremben miért hoznak ki...

étteremben miért hoznak ki egy átlátszó tálkában vizet citromkarikákkal és szalvétával?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
"Kezet" mosni.
2011. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert ha valami olyat eszel kézzel aminek erős az illata vagy csupa zsíros a kezed tőle akkor a citrom mind a kettőre hatásos. Csak azt nem értem én sem ,ha valaki étteremben étkezik akkor általában az illem azt diktálja,hogy ne kézzel lásson neki hanem az evőeszközökkel.
2011. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem azért kell kezet mosni mert kézzel kezdenek enni.. :)
2011. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Főleg különböző tengeri herkentyűk mellé hoznak, mert azokat elég nehéz evőeszközzel megfogni, pl osztrigát, kagylót, stb.

Ezért van a kézmosó.

2011. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
válasz elfogadva.De általában olyan ételeket válasz az ember az étlapról amit nem a kezével kell elfogyasztania.Én imádom a köröm pörköltet de soha sem választanám.
2011. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A középkori étteremben viszont alapból nem hoznak evőeszközt, csak egy kést. (Meg leveshez kanalat.) Persze, ha kérsz, adnak villát, de az úgy nem olyan poén. :)
2011. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tényleg kézmosásra. :D

Amúgy van, amit étteremben sem illetlenség kézzel enni, pl a csirke nyeles combja. :D Ha épp azt kívánom meg, sose azon agyalok, hogy nem ilyet kéne enni, mert meg kell fogni. :D

2011. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi indiai étteremben voltunk és ott volt mentás yoghurtos mártogatós,így én is erre tippeltem,de nem voltam benne biztos,mivel emlékeztem,hogy egyik Piedone filmben"különben dühbe jövünk"ezzel a Bud spencer benézte:D Úgyhogy nem mertem hozzá se nyúlni,megkérdezni meg nem akartam,nehogy parasztnak nézzenek már XD
2011. okt. 12. 19:09
 9/9 A kérdező kommentje:
ja,meg furi volt,hogy olyan pici a tál,de iváshoz nagy éa szalvéta van hozzá:D
2011. okt. 12. 19:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!