Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az energiaitalok károsak?

Az energiaitalok károsak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb mennyiségeben határozottan.
2011. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teli van cukorral, ha megiszol egy dobozzal az kábé olyan mintha bedobnál egy jókora adag franciakrémest. Akik esetleg érproblémákban vagy magas vérnyomásban szenvednek azokra szintén veszélyes. Sőt, például alkohollal együtt fogyasztva mérgező is, súlyos tünetekkel járhat.
2011. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, károsak, mert tele vannak E tartósítószerrel, hadd ne soroljam... az idegrendszerre is káros, a szivet felpörgeti és ráadásul tele vannak cukorral!

Néha-néha meg lehet inni, de naponta már szerintem nem!

Ha fáradt vagy, akkor tényleg felpörget, de pl én egyszer éjszakáztam , mert nagyon sokat kellett tanulnom, aztán nem is nagyon aludtam, helyette energia italt ittam, mert azt hittem hogy birni fogom a virrasztást, de tévedtem, másnap nagyon szarul voltam. Egy ismerősöm dietetikus. Azt mondta hogy az energiaital kis mértékben olyan hatással van a szervezetre mint a dopping, De mondom KISMÉRTÉKBEN olyan.

2011. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most már duplán káros, még a zsebednek is árt, hisz rajta van a chips adó. :-DDDDDDDD
2011. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:

ha károsak is max. a tartósító szer meg a színezék lehet az egészséges emberre nézve.

tartalmaznak:

-szén-dioxidot

-taurint: ez egy aminosav ami nem káros

-koffeint

-édesítő szert/aszpartam,aceszulfám-k/

aszpartamról terjesztik hogy káros de nincs rá normális bizonyíték.

aceszulfam-k:Az aceszulfám K szénből, hidrogénből, oxigénből, nitrogénből, kénből és káliumból álló vegyület. Egy véletlen során fedezte fel a Németországban működő Hoechst Vállalat egyik kutatója 1967-ben, amikor néhány vegyi anyag reakciója során édes ízt vett észre az ujjain. Kémiai reakcióval az amidoszulfonsav származékaiból nyerik.Az aceszulfám K veszélytelennek számít.


inositol:kis mennyiségben hasznos anyag, nagy menyiségben nem ajánlott kísérleti hiányosságok miatt.


vitaminok /niacin azaz B3 vitamin,pantoténsav azaz B5 vitamin,B6,B12/ szintén nem káros


fenil alanin:A fenilalanin � L-fenilalanin formájában � csökkentheti a stresszt, javíthatja a kedélyállapotot, a memóriát, és csökkenti az étvágyat, míg a D-fenilalanin forma leginkább fájdalomcsillapítóként viselkedik.Az L-fenilalanin fehérjében gazdag ételekben található meg.

A D-fenilalanin kizárólag szintetikus úton állítható elő.

A rákos betegek, különösen a bőrrákban szenvedők nem szedhetnek fenilalanint, mivel a rákos sejtek ezt használják üzemanyagként növekedésükhöz.


Terhesség és szoptatás ideje alatt szedése nem javasolt.


Mivel stimuláló hatása is lehet, nem ajánlott azok számára, akik pánikbetegségben szenvednek.


Fenilketonuria (PKU) esetén alkalmazása nem javallott.


Mivel a fenilalanin növeli a vérnyomást, nem javasolt azok számára, akiknek magas a vérnyomásuk vagy szívpanaszaik vannak


ezek után ítéld meg te hogy károsnak titulálod vagy sem.

én személy szerint nem vetem meg viszont ritkán iszom.

2011. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
JA NAON H*****SÉG a ENGERIATIAL S*** A IZE K**** S*** BE KELL TITLANI!
2011. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!