Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért jön rám néha olyan...

Miért jön rám néha olyan érzés, hogy "de ennék valami édességet"?

Figyelt kérdés

Tudtommal a szervezetnek nincs szüksége csokira, tortára, meg ilyen édes dolgokra.


De, fél éve nem ettem ilyen sütit, csokit, fagyit, tortát, vagy bármi ilyet.


És sokszor rámjön egy ézés, hogy megézek valami ízt a számban, és eszembe jut, hogy milyen finom ez-az a csoki, vagy süti...


És olyan érzésem van, hogy de kéne egyet enni...


Miért? Ez nem olyan dolog, mint amikor szomjas vagyok, mert az természetes, hogy a szervezetnek KELL a víz, a folyadék, de tudtommal a csoki, fagyi, torta, nem. hanem ez más, de miért jön ilyen érzésem?


Másnak is van ilyen érzése?


2011. nov. 16. 15:53
 1/6 anonim válasza:
100%

Igen,nekem állandóan.Sőtt,én (bármit) minél többet eszek,annál jobban kell még a kaja..://

Egyébként nem a szervezetednek van szüksége a csokikra,hanem tudod az agyaddal,hogy hm.. de finom volt még régebben ez meg az a torta ennek meg ennek a szülinapján..És megkívánod.egyszerű..:/

2011. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig !!! Bár mikor megtudok enni bár milyen édességet: Egyet kivéve a marcipános dolgokat.

Van aki édes száju van aki nem. A nagy papám 20 évbe 1 eszik 1 szelet sütit és kész.

Amit meg kiván a szervezet azt meg kell enni !!!!

2011. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A csoki endorfint termel, jobb kedvűek leszünk tőle.

Szerintem nyugodtan ehetsz néha, lehet diabetikus csokit is venni, ha esetleg a cukor miatt nem ennél, csak ne vidd túlzásba.

Szerintem néha valamilyen édesség is simán belefér, ha egészséges keretek között marad, házi sütik ilyesmik, egészséges alapanyagokból;

...szerintem ez is hozzátartozik a testi-lelki egyensúlyhoz, ha van rá szüksége a szervezetnek, ha nincs, én személy szerint depis tudok lenni, ha néha nem eszek egy kis édességet!:)

2011. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Európában egy emberre átlagosan több,mint 6 kg csoki jut évente,úgyhogy szerintem egy kicsit gyakrabban is megengedheted magadnak ;)
2011. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

én nem eszek csokit :) mogyoróallergiám van. még szerencse, hogy nem is szeretem :DDD utálom az édes dolgokat :D persze, a mogyorót imádom :((( nah, azt most ennék :) mindig.:) ha szabadna :D

de rám ilyen érzés nem jön. régen voltam ilyen...huhh, jóval kövérebb is voltam. most már csak akkor eszem, és annyit, amikor és amennyi kell :D

Amúgy egy hülye kérdés.... Nincs szeretethiányod? :) olyankor szokott rájönni az emberekre az 'édességmánia' :D (rám is akkor jön ha 'depiskedek', vagy pl a filmekben is a síró nők csokipralinét zabálnak 2 pofára, mert endorfint termel tőle a szervezet, boldogsághormon.:DDD)

Amúgy:

"Az evés önmagunk vigasztalásának legprimitívebb formája" (szerintem)

2011. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ez tényleg jó kérdés, engem is gyötör a cukor utáni sóvárság, emellett modellkedem, és eléggé nagy kín megállni, vagy ha engedek a vágyaknak akkor egy napot kondiban tölthetek:DDD
2012. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!