Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mikor kell leszedni és hogyan...

Mikor kell leszedni és hogyan kell tárolni a naspolyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A pároméknak van egy hatalmas naspolya fájuk, és rengeteg naspolya van rajta. Megnéztem egy hete és kő kemények. Én eddig azt hittem, hogy a fán kell megvárni még bepuhul és utána leszedni, de most olvastam, hogy még keményen kell leszedni és utána tárolni. De milyen helyen tároljam, és hogyan, meddig?

2011. nov. 16. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Wikipédia szerint:

"A naspolyát október végén, november elején kell szüretelni. A gyümölcs frissen kemény, élvezhetetlen. Nedvességtől védve egy rétegben kell kiteríteni, hogy megérjen. A fagy nem tesz kárt benne. Decemberre a gyümölcsök lassan megpuhulnak, és kicsit megsötétednek. Karácsony táján válik élvezhetővé, amikor már kicsi a gyümölcsválaszték, akár a karácsonyfára is felkerülhet dísznek. A naspolya igen tápláló gyümölcs."

[link]

2011. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

A naspolya ún. utóérő gyümölcs, október végén, november elején lehet szüretelni. Régen szalmára terítve érlelték a kamrában, de akkor is jó, ha a leszedésével megvárják az első fagyot. A somhoz és a kökényhez hasonlóan ugyanis legjobban akkor fogyasztható, ha megcsípte a dér, népiesen szólva "szottyossá" válik.

2011. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1. fagy után kell szedni.Majd eltárolni nem túl meleg helyen . ha megpuhult fogyasztható.
2011. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy lekvár főzhető belőle :)

[link]

2013. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!