Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az őrölt vagy az instant kávé...

Az őrölt vagy az instant kávé éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk egy háztartásban, és naponta maximum 2 kávét iszunk.
2011. nov. 17. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ketten vagyunk.Tapasztalat ,hogy a szemes kávé éri meg a leg jobban. Igaz minőségi 1kg 3000-4000ft között van de ha azt veszed ,hogy 25dkg -os kávé ha nem valami nagy minőségről beszélünk akkor is 800tf -körül van vagy még több. Persze ez a 3000-4000ft egyszerre sok kiadás de osztasz szorzasz akkor te is rá jösz..

Ajánlom,hogy a Média Markt-ban nézetek köröl: Jó minőségű olasz ,és német kávék vannak. eredeti. Ja és nem kell hozzá csucs szuper kávéfőző. Én is 1 2000ft kávédaráloval darálom meg. Ha ilyet vesztek fel bontás után jól zárható üvegbe tárold igy nem veszit az aromából...

2011. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
őrölt. és mivel ketten vagytok 2 adagot könnyű is lefőzni.
2011. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az instant kávé arányaiban drágább, és (szerintem) minőségre nem olyan jó, mintha az őröltből főzöl.
2011. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából itt nem feltétlenül arról van szó, h melyik éri meg jobban, hanem hogy melyiket szeretitek. Az instantnak van egy jellegzetes íze, amit sokan nem szeretnek. Pl. én sem, össze sem hasonlítani egy rendes, főzött kávéval.

Egyébként én is a szemesre szavazok, az sokkal aromásabb, és mindig csak annyit kell darálni, amennyi rövid időn belül elfogy, így mindig friss.

2011. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az őrölt kv a gazdaságosabb. Ízre, élvezeti értékre persze emberfüggő. Van akinek az instant finomabb. Nekem annyira nem jött be. Amelyiket jobban szeretitek azt vegyétek, ha az ár is fontos akkor inkább az őrölt, ha van darálótok akkor pedig a szemes kv a legjobb.
2011. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor én most az instant táborát fogom erősíteni!!:)) Mindenképp drágább, de a téves köztudattal ellentétben lehetnek nagyon finomak. Nem szabad olcsó vacakot venni, ki kell tapasztalni, hogy nektek melyik a legjobb.


Nem igazán szerencsés kevés kávét főzni, hacsak nincs valami profi gépetek. Mivel ketten kávéztok, és gondolom nem is mindig egyszerre, nehéz kis adagot készíteni. A melegített kávé meg tudjuk, hogy rettenetes!! Én azt javaslom adj egy esélyt az instantnak, tesztelj le egy-két fajtát.

Én ezeket ajánlom, ezek mind finomak: [link]

Ezek még a jók számomra: [link]

[link]

A nescafe-ből kóstoljátok meg az összes ízt, kinek melyik ízlik!

Nyammmm...megyek is készítek egyet!!:))

2011. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 15 évig ittam az instant kávét, idő-hiány miatt itthon is kora reggel, és az irodában is, mert hamarabb elkészül. Most, hogy nyugdíjaztam magam, és a 2 személyes kotyogóval lefőzöm az őrölt kávét, és szép kényelmesen elkávézgatok .... ég és föld a kettő!

Ezért vagyok őrölt kávé párti!

2011. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

ma 14:19


Akkor 15 évig a földön jártál, most pedig két lábbal a föld felett?!:))

Senki nem állítja, és nem is állíthatja azt, hogy az instant a finomabb. Én csak a tévhitet szeretném elhessegetni, ami a köztudatban él az instantról. Sokan még most sem tudják, hogy 100% valódi kávét tartalmaz, (persze a minőségi) és nem valami pótkávét és adalékokat. Persze nem ismerik az eljárást sem, ahogy az instant kávét előállítják.

Szerintem, nagyon jó kis kávét lehet keverni ebből is, persze megint hangsúlyozom MINŐSÉG.!!

Azt is be kell látni, hogy aki igazán fincsi kávét akar inni,(ínyenc) annak bizony be kell ruházni. Felsőbb kategóriás kávé, és egy jobb főző!

2011. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!