Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha vízgőz fölött megolvasztom...

Ha vízgőz fölött megolvasztom a Toffifee-t és felöntöm tejjel, akkor valami forrócsokifélét kapok? :D

Figyelt kérdés
Álmomban csináltam ezt, csak tej helyett bubis ásványvízzel öntöttem fel. Megragadta a fantáziámat, de tejjel. Finom lenne? :)
2011. dec. 12. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem is rossz ötleet!!Akkor forró csoki lesz!!Hűű ezt én is megcsinááálom!
2011. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én táblás csokikat szoktam beleolvasztani a tejbe, iszonyat finom. Toffifee-nél nem tudom, minden része jól elolvad-e, de, ha igen, biztos finom lesz:)
2011. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most nincs itthon, de amint kapok/veszek, megcsinálom. :) Szerintem elolvad majd kellő hő hatására, nincs azért vasból. :D
2011. dec. 12. 19:07
 4/14 anonim válasza:
90%
Csak majd figyelj, amikor nyeled le, hogy az egész mogyoró ne akadjon a torkodon ;)
2011. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem is arra gondoltam:) Hanem arra, hogy, ha jól emlékszem, valami karamell szerűség van benne, és nem vennék rá mérget, hogy nem áll össze. De, ha megcsináltad (vagy valaki, aki megcsinálja majd), írd meg légyszi, hogy sikerült! Nagyon kíváncsi vagyok.
2011. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kipróbálta azóta valaki? :D
2017. febr. 22. 13:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Én csak most láttam a kérdést,jó régi. 😀

Hogy hogy nem próbáltad még ki ennyi év alatt? ☺

2017. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Valahogy elfelejtettem. :D Aztán böngésztem a régi kérdéseimet, és gondoltam, megkérdezem, hátha volt, aki kipróbálta. :D
2017. febr. 24. 12:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Álmodban egy kicsit túlbonyolítottad.

Nem a Toffifee-t kell előbb a gőzön felolvasztani, és utána tejezni - ez így bonyolult.

1 dl tejet kell elkezdeni megmelegíteni, és amikor eléri a 60 fokot (elkezd gőzölni de még nem forr) ekkor kell beletenni a Toffifee-t a kellő mennyiségben és folyamatosan kevergetve homogén eleggyé olvasztani. [Így elkerülhető a gőzön olvasztgatás.] Ha homogén a massza, tejjel ízlést szerint a kellő mennyiségre kell hígítani.


Én a gyerekeknek ilyen módszerrel készítem a forró csokit a megmaradt húsvéti nyulakból és mikulásokból. A tetejére tejszínhabot is szoktam tenni nekik, mikor már asztalhoz ültek.

2017. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Aki próbálta, annak ízlett?
2020. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!