Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért vagyok mindig szomjas...

Miért vagyok mindig szomjas pizzaevés után?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogyha pizzát eszek, nem győzök utána inni. Általában estére szoktunk enni ( havonta meglepjük magunkat egy pizzával). Utána egész este nagyon szomjas vagyok, sőt éjszaka is rengetegszer kelek fel inni!
2012. jan. 6. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Cukrod rendben van?
2012. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1 éve voltam vérvételen, akkor minden rendben volt.


Én arra gondoltam, hogy a tésztájától van, mert a barátom is mindig szomjas utána.


Csak kíváncsi voltam a véleményetekre, meg hogy nálatok is így van, ha pizzát esztek?

2012. jan. 6. 22:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert sós, kelt, stb.


Én is mindig így vagyok vele. Eszek egy szeletet és utána a Dunát kiinnám - csak nem teszem, inkább szomjazok, mert hányás lenne belőle.

2012. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. akkor jól gondoltuk. Mi már bekészítettük a 1,5 literes ásványvizet éjszakára. :D
2012. jan. 6. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én velem is ez történik éjszaka, meg a párommal is.

Nem gondolom, hogy ez kóros dolog lenne.

2012. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha túl vékony a tészta, és túl vastag emellé arányaiban a sajtréteg akkor előfordul. A sajtok nagy része só.
2012. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na sziasztok!

Nem hazudtoltam meg eddigi szokásaimat. :) Majdnem 1,5 litert megittam éjjel egyedül.

Bár mindig ilyen sokat innék(na nem éjjel). Alapjába véve alig iszok sajna folyadékot.

2012. jan. 7. 14:28
 8/10 Waff ***** válasza:
100%
A sajt és a pizza alap(paradicsomos alap) miatt van.Én is szomjas vok pizzaevés után.És éjjelente arra kelek h megakarok veszedni a szomjúságtól :)
2012. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem igaz!

Nem a sajt es a szosz miatt van.

A tesztaba rendkivul sok sót raknak pont azert, hogy aki helyben eszi.meg az igyon amennyit nem szegyell.

Nekem van egy pizzeria receptem ; rendszeresen sutok itthon kemenceben pizzat. A rengeteg sot amit irnak azt tizedeltem es igy elfogadhato.

2017. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Waff ***** válasza:

Habár van só a tésztában is, a paradicsomos alap és a sajt mellett eltörpül a sótartalma.

Azt sem hinném h az ital fogyasztás miatt lenne...hisz a pizza után max egy kólát iszol, az igazi szomjúság amiről szó van 1-1,5 óra után jelentkezik...addig igencsak kevés az olyan vendég aki bent marad a pizzázóba, várva hogy mikor szomjazik már meg...

2017. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!