Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » MIért van az hogy ha eszel...

Fati kérdése:

MIért van az hogy ha eszel akkor kiszetsz magadnak egy adagot és akkor is megeszed amikormár nem vagy éhes?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mert nem figyelsz, hogy mikor laktál jól. Én akkor hagyom abba az evést, ha már nem vagyok kimondottan éhes, és nem akkor, amikor üres a tányérom.


Ha neked ezzel gondod van, akkor használj kis (süteményes) tányért, arra nem tudsz olyan sokat szedni.

2012. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen az jó ötlet, hogy kisebb tányérból egyél és ne rakd tele. Így, ha úgy érzed, hogy éhes vagy, ehetsz még és nem biztos, hogy csak a szemed kívánja.
2012. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Szedésnél használd a kettes számrendszert:

2 merőkanál leves

2 szedőkanál köret

2 szedőkanál pörkölt

(ha sült vagy rántott): 1 db. husi + 1 adag savanyú = 2

2012. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Mert a magyar emberbe beleverte az óvónéni, hogy ami a tányéron van, azt mind meg kell enni, különben lehord, és a sarokba állsz! Hogy miért? Mert az üres tálakkal kevesebb a dolga a konyhásnéninek... :P
2012. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem inkább az van, hogy baromi éhes vagyok, kiszedek egy nagy adagot, amiről azt hiszem, hogy mind meg bírom enni, aztán a felénél kiderül, hogy túl sok az adag.
2012. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az óvónénis verzió van, meg a nagyanyám is ezt tanította. Lelkiismeretfurdalásom van, ha kaját kidobok. Ill. már nincs, mert beláttam, hogy ha megeszem, amit nem kéne, azzal csak ártok magamnak.
2012. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
kiszeTsz? :D
2012. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
igen sajnos es a napsuteses ido is akkor van ha tisztara torlod a tanyerod!
2012. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én momentán 3 falat után úgy érzem, hogy elég, de ha ennyit ennék, rövid úton éhen halnék. Szóval eszek, és eszek, mert amúgy finom.
2012. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hát ne haragudjon valaki előttem, de nekem van 10 kiló feleslegem, de nem bírok megenni többet 1 kanál leves, fél kanál pörkölt, 3/4 kanál köretnél!! És ez túl sok, csak megszokásból eszem. Régebben ennek 70%-át ettem. Igaz nő vagyok. De két kanál pörkölt nálunk az egész családnak elég. Vagy két merőkanál rizs, abból ki is dobunk még.
2012. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!