Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A sertéshúsfogyasztás tényleg...

A sertéshúsfogyasztás tényleg káros? Növeli a rákok kialakulásának kockázatát? A feldolgozott termék rosszabb, mint a tőkehús? Vagy mindegy?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a vegetáriánusok körében kisebb a daganatos betegségek száma. Én eszem húst. Az érdekelne, hogy a sertéshús tényleg rosszabb-e mint a többi. (Akár a marhahús,birkahús, pulyka stb.) Az is izgat, hogy a Biblia (Ószövetség) tiltja a fogyasztását, tisztátalan állatnak nevezi. A zsidók nem eszik, tiltott élelmiszer, az arabok, törökök nem eszik, az iszlám sem engedi, és a hinduk sem fogyasztják, bár ők mást húsfélét sem nagyon, ha jól tudom.Miért van az, hogy ennyi vallás tiltja a fogyasztását? Isten tényleg a súlyos betegségektől véd ezáltal? Ez orvosilag mennyire bizonyított?
2012. jan. 21. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

A disznóhús tele van méreganyagokkal. Iszonyat egészségtelen.

Én muszlimként nem eszek disznóhúst. Nem csak vallási okokból. Ha ehetnék sem kellene.

2012. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt vallások persze, hogy alapból tiltják a húst, hiszen azokon a területeken az átlag hőmérséklet egészen más, mint nálunk, vagy egyéb földrajzi helyeken. Ott a hús (akár sertés, marha stb.) nagyon gyorsan romlik, különösen, ha a rizshez és hasonlókhoz viszonyítod.

A keresztény vallás (katolikusok, reformátusok stb.) nem tiltanak tudomásom szerint a húsfogyasztástól.

Másrészt gondolj arra, hogy szüleink, nagyszüleink, nemzedékekre visszamenő őseink egész életükben jószerivel csak sertést ettek, és nem lettek rákosak, ill. semmi bajuk nem lett a húsoktól, ha azt megfelelő módon készítették el, ill. tárolták (sózás, füstölés stb.)


Igen, ha tőkehúst veszel és te magad főzöd meg, biztosan nem rakod tele különböző tartósító-szerekkel és adalékanyagokkal, tehát egészségesebben étkezel, mintha a bolti kész- és félkész ételeket vásárolod és eszed.

2012. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Az ősember is húst evett,sőt leginkább húst!Nem az a kérdés hogy milyen húst,hanem hogy honnan?A mai világban a nagyüzemi sertéstartók által kínált,tápon,rövid idő alatt hizlalt,szardínia rendszerű tartásból vásárolod a húst el tudom képzelni hogy egészségtelen.Honnan tudjam mit etetnek vele?honnan tudjam mivel vakcináztak ott?és a sok hasonló kérdés,aminek azért van alapja ha csak a híreket nézed.Üdv:gebasz
2012. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A sertéshús önmagában nem okoz rákot. A tartósítószerek amik a feldogozott húsban vannak viszont már annál inkább.
2012. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Van egy keresztény felekezet, amely nem fogyaszt sertéshúst hazánkban sem, ők az adventisták. Ennek a vallásnak két ága van, egyiknek hívei sem esznek sertéshúst.(Én nem tartozom közéjük.)

Tisztában vagyok vele, hogy a tartósítószer (E250- nátrium- nitrit hosszú távon rákkeltő lehet, de ha megnézitek, mindenféle húskészítményt ezzel tartósítanak. Csak ez a biztonságos egyfajta nagyon veszélyes baktérium ellen.Engem az érdekelne inkább, hogy a sertés rosszabb-e, mint a többi. A csirkéket is szűk helyen tartják, antibiotikumozzák, szörnyű módon vágják le stb.Vagyis ha ezt nézzük egy hús sem jó, esetleg a háztájiból származó. A szent könyvek viszont a sertést tisztátalannak tartják.A hazánkban élő zsidók, muszlimok sem eszik. Ma már van hűtőszekrény Izraelben, tartósítanak, nem romlana, mégsem eszik a vallásos emberek.Bizonyított-e, hogy sertéshúsfogyasztásnál nagyobb a kockázat, mint a többi húsfélénél?

2012. jan. 21. 22:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Esetleg olvasd el ezt a könyvet, egy kardiológus írta:


[link]

2012. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
a tartósítással van a gond, a mértéktelen zabálással, a mozgás hiányával. Nem kellene hülyeségeket beszélni.
2012. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 K Laci válasza:
A link nem létezik.
2021. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 K Laci válasza:
2021. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 K Laci válasza:
2021. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!