Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A fáradt olajat bármelyik...

A fáradt olajat bármelyik benzinkútnál lelehet adni?

Figyelt kérdés

Rákerestem még régen,hol lehet leadni fáradt olajat.

Egy db benzinkutat sem adott meg.


Most meg beírtam, s kiadta a MOL benzinkutat.

Esetleg más benzinkúton lelehet adni az elhasználódott étolajakat?

Pl.: Shell


Köszönöm, aki válaszol kérdésemre.

Én megszeretném könnyíteni a környezet dolgát, az ilyen hulladékoktól. Nem pedig gondolni egyet és kiönteni az utcára, mert "nem veszélyes". Dehogyisnem!!


2012. jan. 25. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elhasználódott átolajad van akkor párszor ha leszűröd és van dízel autód akkor keverve simán használhatod üzemanyagként. Igaz hogy ez nem törvényes de sokan csinálják ezt, én nem mert nekem benzines autóm van.

Egyébként ha beviszed egy kúthoz főleg ilyen nagyokba, pl.: Mol, Shell, OMV ott biztos átveszik. Én a fáradt motorolajat is leszoktam ott adni, mivel sehol nem tudom tárolni és azért nem szeretném csakúgy kiönteni.

2012. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. :)

Pár litert is átvesznek?

Szóval nem kell 5-10litert gyűjteni, hogy le lehessen adni?

2012. jan. 25. 10:07
 3/4 gomzoli ***** válasza:
0%

Szerintem nem környezetkárosító, sőt jól komposztálható.

Növényi olajokról van szó, ugye?

Az utcára önteni azért tényleg nem kellene. De a flakonjába visszazárva a szemetesbe nyugodtan beteheted. Nem kell veszélyes hulladékként kezelni.

2012. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nálunk a Müllex szemátszállító cég havonta egyzser elviszi egy 10 literes kannából minden háztartásból aki igényli.
2012. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!