Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jól sejtem, hogy a szalicil...

Jól sejtem, hogy a szalicil és a szalakáli nem ugyanaz, ugye?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, a kettönek semmi köze egymáshoz. A szalicil tartósitószer, a szalalkáli meg sütemény sütéséhez használatos.
2012. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól sejted!

A szalicilt savanyúságok, befőttek tartósítására használjuk, a szalakálit pedig bizonyos süteményekben lazítóanyagként (úgy, mint a sütőport vagy a szódabikarbónát).

2012. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mégcsak köszönőviszonyban sincsenek! A szalicil szerves a másik nem. A szalicil tartósítószer a salalkáli sütési gázképző, tésztalazító!
2012. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 26. 13:36
 5/7 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, ha még olvassátok ezt!(Nem akarok új kérdést kiírni, ha már itt kaptam hasznos, értelmes választ.)

Akkor a szalakálinak igazából hasonló (ugyanaz) a hatása/ funkciója, mint a szódabikarbónának? Merthogy azt is szokták sütibe tenni sütőpor helyett.

Bocsi, de ezzel a 3 dologgal sosem voltam tisztában, mert még nem nagyon használtam ezeket.

2012. jan. 29. 10:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, bocsi, most látom, h a második válaszoló megírta erre a kérdésemre is a választ.
2012. jan. 29. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól sejtetted.

A többiek már írták.

Bővebben: szalicil = szerves vegyület, szalicilsav, tartósítószer meg fájdalom- és lázcsillapítószerek hatóanyaga.

A szalalkáli = szervetlen vegyület, ammónium-hidrokarbonát, amely hő hatására gázok képződés közben szétbomlik. Ezt a tulajdonságát használjuk ki tésztasütésnél, felfújja, lazítja a tészta masszáját.

2012. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!