Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket nem lehet/szab...

Milyen ételeket nem lehet/szabad lefagyasztani? Pl: húsos tészta? írjatok légyszi példákat.!

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

pl a húsos téaztát lefagyaszthatod. gyakorlatilag mindent lehet fagyasztani, max nem olyan, mint frissen. de a muszáj nagy úr, a maradékokat mindig lefagyasztom, és jól jönnek hétközben.

alapszabály, a már egyszer kiolvasztott húst, készételt nem szabad újra fagyasztani és felhasználni.

szinte minden zöldség jól bírja a fagyasztást, és a húsok is.

a krumpli egy kicsit merev marad felmelegédéskor pl a gulyásban, de annyi baj legyen...:)semmit nem dobunk ki, csak, ha már nagyon muszáj.

2012. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tésztás,tejes,tojásos dolgokat semmiképp.ha marad spagetti, a szószt lefagyaszthatod. levest is ha nincs benne tészta.
2012. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

krumpli állaga megromlik. bab szintén nem jó fagyasztva.

ezek jutottak eszembe.


én pl. kenyeret rendszeresen fagyasztok le szeletelve. így mindig friss lesz. (csak meg kell várni míg kiolvad. egy-egy szeletnél ez 5-10 perc)

2012. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a babnak sincs semmi baja, ha lefagyasztjuk. pl babgulyás.

gondoljon mindenki arra, mit lehet fagyasztottan kapni, az jó kiinduló pont.persze vannak kivételek, mert a fagyasztott hasábburgonyát nem tudjuk úgy fagyasztani, mint gyárilag.

a húsos tésztára visszatérve, lehet kapni fagyos lasangját

töltött húsos olasz tésztákat is.

szóval a fagyasztás nagy segítség, bátran éljünk vele.

2012. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!
2012. febr. 6. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül a tejről és tejtermékekről hallotam azt hogy nem szabad fagyasztani.

Ezt is csak egy szakácsnőtől hallotam.

A gyakorlat pedig azt mutatja, hogy a szomszéd asszonyom 20 éve lefagyasztja még a zacskó tejet is és soha nem volt tőle baja.

Meg igen a bolti mirelit áruk, túró gombóc, sajttal megszórt pizza stb.


Itt írta valaki a tésztát hogy nem lehet.Én azt is fagyasztottam sima natúr kifőtt spagettit, mikróban kiolvasztva nem is éreztem rajta hogy fagyasztott volt.


Szóval gyakorlatilag bármit lefagyasztok ami még nem volt fagyasztva.De amúgy azon is lehet segíteni.

Pl. lefagyasztasz egy tálba több adag pörköltet.Kiolvasztod és még sem fogy el az egész.

Ha jól kiforralod (forrástól számítva min 3 percig forralod még) ismét újra fagyaszthatod.


Ahogy egyszer itt egy válaszoló írta: "Hőkezelés után új időszámítás kezdődik!"

2012. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a tejtermékeket bátran le lehet fagyasztani, kiolvadva a tej pl jól felrázva, az egyebek átkeverve, frissként hasznáhatóak.

évtizedeken át vettünk dolgozóiba olcsó, éppen aznapi szavidős tejterméket és mindent, de mindent fagyasztatottam, ami aznap nem fogyott el.

ha valaki még emlékszik kb 50 éve, hajnalban az utcára rakták a bolt előtt a tejeket télen is, és bizony azok gyakran megfagytak nyitásra, akár a palackos, akár a polypackos tej később.

kutya baja nem bolt kiengedés után.így van ez mai is...:))

2012. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is bármit lehet fagyasztani, csak a felengedése nem mindegy hogy történik. Mivel lassan fokozatosan hűl le, úgy helyes, ha a felengedés is úgy történik lassan fokozatosan, így bizonyára nem árt sem az állagnak, sem az íznek.
2012. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!