Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A cukorbetegeknek ill. lisztér...

Peanut kérdése:

A cukorbetegeknek ill. lisztérzékenyeknek miért kerül több pénzbe az étkezésük? Ezt egyáltalán nem értem, hiszen ugyan nekik szükségük van más étrendre, de nem tudom feldolgozni azt hogy miért 4-5x drágábbak.

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is összevitatkoztam a kórházban egy betegtársammal. én nem vagyok semmire sem allergiás, viszont nagyon együttérzek azokkal, akiknek ez milyen óriási probléma, és hogy milyen drágán jutnak a számukra

fontos élelmiszerekhez. az illető nagyon flegmán kötötte az ebet a karóhoz, hogy pl neki is van ezerféle (de nem ételallergia) , még sem kap támogatást az ennivalójára...

racionális magyarázat talán az lehet, hogy a gyártóknak a kis volumen miatt sokkal magasabbak a költségeik, mint a normál termék előállításánál, amit tömegeknek gyártanak.

de! szerintem az ő magasabb költségeiket, valami állami támogatással lehetne kompenzálni, és az önhibájukon kívül

megbetegedett emberek is elfogadható áron kapnának nekik megfelelő termékeket.

ott akkor a kórházban az egyik beteg éppen gluténallergiás volt, neki külön sütöttek kukoricás kenyeret, ebből keletkezett a vita.

szóval én is igazságtalannak tartom, hogy sokszoros árat fizessenek az érintettek.

ez az én privát véleményem, lehet, hogy mások másképp gondolják.

2012. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
39%
Mert az egészségesebb élet alapvetően drágább...
2012. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg vagyok és nem kerül többe az étkezésem.
2012. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerinted a glutén, tej ,tojásallergia stb az egészséges élet jellemzője...??
2012. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy egészséges, éhes ember ha más éppen nincs, jólakik egy darab zsíros/vajas kenyérrel is. A cukorbeteg ezt már nem teheti meg, mert számolnia kell a napi ch-t. Tehát vagy felvágott, sajt, húsféle, amivel jól tud lakni és viszonylag kevés ch-t visz be a szervezetébe. Számold ki, melyik az olcsóbb!
2012. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem csak a cukorbetegekről van itt szó, mint látjátok, és ugy gondolom hogy a 2. kommentelőnek fogalma sincsen erről hiszen nem tartozik bele , vagy igen ? És mit ért azon hogy egészségesebb? ....
2012. márc. 9. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
én sem tudtam értelmezni a kommentjét, de szerintem ő sem tudta, hogy valójában mire is válaszolt...
2012. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!