Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gyógyteákat miért nem...

A gyógyteákat miért nem szokták beízesíteni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 3. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem feladata finomnak lenni. Mindemmelett pl a citrom vagy más ízesítők csökkenthetik a hatását.
2012. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én ezekbe a teákba nem szoktam citromot rakni, csak cukrot, nekem így ízlik :)
2012. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen. A gyógytea tisztán a legjobb általában, de a legtöbbe, pl. a megfázásra valók, tiszta virágmézet szabad tenni.


Amúgy szerintem így is finomak, egyszerűen szokatlan az ízük számunkra, de a legtöbb egész jó, ha már megszoktad, vagy pedig keverhető valamilyen jobb ízű, hasonló hatású teával. Pl. orbáncfű kevésbé finom, de citromfűvel és levendulával már jó. :)

2012. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom meginni cukor nélkül a teát , az édesítőszerek íze meg mindent tönkretesz , ezért én nádcukorral szoktam ízesíteni a gyógyteákat.
2012. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A finomítatlan nádcukor is jó alternatíva. A nyírfacukrot próbáltátok már? Nagyon finom, és egészséges is!
2012. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem egyik sem ízlik ízesítés nélkül, ezért mindig rakok bele cukrot meg citromlevet. De akkor a citrom csökkenti a gyógyhatásait?
2012. márc. 3. 19:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ugye azt hiszik hogy a citrom tele van C-vitaminnal, de mivel forró általában a tea a C-vitamin kimegy belőle.
2012. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pedig némelyik gyógyteához kimondottan ajánlott a citrom.
2012. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A teát senki sem issza forrón. Már ha ihatóvá válik, akkor mehet bele a citrom veszteség nélkül.
2012. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

(Bocs, nem a kérdésre, csak úgy általában írom, mert látom a többségnek cukor+citrom nélkül nem tea a tea...:

Sokáig én is így voltam ezzel, cukor (vagy méz, vagy egyéb édesítő) nélkül bele se szagoltam... Citromot is tettem bele amikor csak lehetett.

Aztán egyszer véletlenségből kipróbáltam minden "ízesítő" nélkül, csak magában a teát! És akkor jöttem rá, hogy mennyivel jobban lehet érezni a tea igazi ízét! Gyümölcsteákat pl eleve vétek agyonízesíteni.

Annyi a titok, hogy hígabbra kell csinálni, és akkor nem lesz fanyar. Korábban mindig a cukor mennyiségével egyensúlyoztam a fanyarabb ízek ellen, ma meg azzal, hogy hígabbra hagyom. Gazdaságosabb is, mert literszám iszom a teát... Nem rontja a fogat a sok cukor. Végre igazán érezem a különböző teák ízeit.

Csak a tél kezdetekor szokott rámjönni, hogy mézet rakjak bele, de 1-2 hát után újra visszaállok a natúr teára, és tök jó így! A gyógytea meg gyógytea! :-))

2012. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!