Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gránátalmának, hogy fogjak...

A gránátalmának, hogy fogjak neki, milyét lehet megenni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak a magjait :) Félbe, negyedbe vágod és kiskanállal kiszedegeted. Nagyon finom!
2012. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Óvatosan /lehetőleg egy nylon kesztyűben, mert megfogja a kezedet/ késsel aprólékosan, nem túl mélyen lehántod a héját. Kapsz egy csupa lé, magvas testet, amit hártyás gerezdek vesznek körül. Olyasmi, mint a dióbélnél. Ezeket is el kell távolítani, mert ehetetlen. Így megkapod a finom, bíborvörös, lével dús kb. 5-6 mm-es áttetsző szemeket. A benne lévő magvakakkal együtt fogyasszák.
2012. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy műsorban láttam, kicsit maszatos, de működik. Félbe kell vágni a gránátalmát, majd egy fakanál segítségével ki kell belőle ütögetni a magokat. Azokat lehet megenni.
2012. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kiskanállal nem lehet kiszedegetni éppen az imént leírt hártyagerezdek miatt. Azokat eltávolítva a tányérba "morzsolva" már lehet kiskanállal fogyasztani. /itt van előttem egy fél; mi rendszeresen fogyasztjuk./
2012. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vágd félbe és edd ki a kis piros golyókat. :-)
2012. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) És bocsi a tudatlanságomért. :)
2012. márc. 6. 15:37
 7/9 A kérdező kommentje:

Ettem már régebben, de borzalmasan bénán, kissé nevetséges voltam. De most már így működni fog.


Kiskanállal nem lehet, én sokat bénáztam vele.

2012. márc. 6. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=sHyqoeB0Wlk

én úgy csinálom ahogyan a videón van!!!

a piros húsos magját megeheted nyugodtan, a héját a szivacsos fehér részt ki kell dobni

2012. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mától én is rendszeresen fogom fogyasztani, nagyon jótékony. A baj az, hogy drága.
2012. márc. 6. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!