Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig jó a tartós tej?

Meddig jó a tartós tej?

Figyelt kérdés
Múltkor vettem egy tartós tejet, és kb. két hétig meg volt bontva a hűtőben, és nem lett semmi baja, pedig a dobozra rá van írva, hogy felbontás után hűtőben 3 napig fogyasztható. Ezt akkor nem olvastam el, csak most. Szóval eláll tovább is? Mert nem fogom 3 nap alatt meginni.

2012. márc. 9. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha felbontás után 2 hétig sem romlott meg akkor annak sok köze lehet az igazi tejhez.
2012. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

bőven eláll felbontás után is legalább 14-16 napig. mindig Uht tejet veszek, ráadásul ismerem a technológiát is:)a 3 nap biztonsági előírás.

maga a szavidő minimum 90 nap bontatlanul, de gyártától függően, 5-6 hónap is lehet.

üdv-tejes-

2012. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nyugi, igazi tej, miből másból lenne, kedves első??

135 fokon sterilizálják, ez a "titka":))

2012. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. márc. 9. 16:43
 5/15 anonim ***** válasza:

"135 fokon sterilizálják, ez a "titka":))"


Ahha.. És ha FELBONTVA áll a hűtőben akkor is steril marad? Vagy ott már esetleg kerülhet bele 1 nap után olyan baktérium ami miatt meg kéne romoljon?

2012. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

m,ár írtam,a gyártót kötelezik egy biztonsági idő megjelölésére, ami jelen esetben 3 nap, de , mint a kérdező is jelezte, hogy egy hét múlva is jó volt, én abban erősítettem meg, hogy nyugodtan fogyaszthatja akár két hétig is.ez pedig a tapasztalat és a termékek ismerte mondatja velem.

persze nincs kizárva a TE ellképzelésed sem, mert, ha valaki beleiszik a dobozba pl (brrrr) akár bacit is vihet át.

de gondolom a kérdező és más épeszű ember nem a dobozból cumizza ki, majd teszi vissza a hűtőbe.

régmúltban lehetett látni embereket, hogy foggal kiharapták a zacskós tejet, és úgy itták...

2012. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez jó :) Egyébként általában dobozból iszom a tejet literszámra, csak mostanában kicsit hanyagolom, és csak banánturmixhoz kell, ezért tényleg nem úgy ittam. Finom dobozból, bár nem ajánlott
2012. márc. 10. 22:14
 8/15 anonim ***** válasza:
nem akartalak megbántani, csak goldold át a doboz, hány redves kézen megy eresztül, míg a hűtőbe teszed. legalább egy dosmesztos ronggyal törölgesd jól át, ha tényleg a dobozból iszod:)
2012. márc. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Persze, a domestos finomabb
2012. márc. 12. 12:32
 10/15 anonim ***** válasza:
azt nem állíttotam:))
2012. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!