Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ehetek, mit egyek? Már...

Mit ehetek, mit egyek? Már nem ettem 1 napja!?

Figyelt kérdés

Teljes felső fogsor készítése elején vagyok.

Folyamatosan húznak, csiszolnak. :(

Mivel tegnap húztak, tejterméket nem ehetek, viszont már rágni sem tudok.

Tegnap óta csak reszelt almát, meg banánt ettem, meg egy szelet vajas toast kenyeret.Már nagyon éhes vagyok és ennél csak rosszabb lesz még 2 hónapig, mire kész lesz a fogam.Mit ehetek?


2012. márc. 28. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

bármit, amit le tudsz turmixolni

zöldségleves pl. aztán néhány nap múlva, ha már ehetsz tejterméket, jöhet a tejbegríz, tökfőzelék, zöldborsófőzelék, répafőzelék stb.

2012. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél bébiételt. Igyál rendes narancsot amit kicsavarsz. Olyan kaját amit nem kell rágni, csak benyomhatsz. Húslevest, laposkrumplit, zacskós leveseket, amik igazából jó szar műanyag kaják, de minden benne van.
2012. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Hát valahogy csak meg oldom. :( Most főt krumplit törtem össze pörkölt szafttal.Kicsit eltelíett, de komolyan mondom egy gyerek tányérnyit ettem és elfáradtam.

Lehet tényleg turmixolás lesz. :(

2012. márc. 28. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Csinálj krémleveseket, gyümölcsturmixokat kókusztejjel.
2012. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagy a tápértéke:

- méznek, azt le tudod nyalni a kanálról

- főtt tojás sárgájának. villával szétnyomod, vagy amikor már lehet, pici tejföllel símára kavarod

- banán. leturmixolva. ha a tojás-sárgáját is hozzá turmixolod, rögtön nem lesz annyira száraz.

- erőleves, benne széttört zöldség (répa, gyökér, karfiol, karaláb) és megiszod

(Igaz, hogy tegnapi teniszmeccs közvetítésnél hallottam olyat, hogy a banán állítólag csak kb. 2-3 óra múlva kezdi el táplálni a szervezetet, de ez esetben jó az neked úgy is, ha folyamatos készleted van belőle)

2012. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor ezek szerint növényi tej (szója, kókusz, rizs) fogyasztható foghúzás után is.

Sajnos egyhamar tejterméket nem fogyaszthatok, mert most kb 2 naponta lesz fogam húzva, tegnap húzott holnap húzni fog, és ez még egy darabig így lesz. :( :o

Épp mondtam ma a páromnak hogy nem a fogam fog sokba kerülni, hanem utána a ruhatár csere mert biztos sokat fogok fogyni.

Pedig már most nincs miből.

2012. márc. 28. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:

hát elég barbár fogorvosod lehet, hallod. :O vagy egyszerre szoktak többet húzni, vagy 1-2 hét szünettel, nem véletlenül. :S

nyugi, elvileg hozzászoksz a helyzethez, és majd rágni is tudsz, de a tejterméket nem javaslom valóban.

bébiételeket szoktak ilyenkor enni sokan. :D igyál 100%-os gyümölcs meg zöldségleveket, az jól telít azért. zabkása (persze vízben főzve). ha már tudsz majd rágni valamelyik oldalon puha kenyérbél (bár próbálkozhatsz vele most is kis darabokra szedve) felvágottakkal, kenőmájassal, melegszendvicskrémmel, stb.

darált hús, rizzsel, zöldségekkel. tészták közül is van pár, ami mehet, de azért a mákot, diót hanyagold most. smack leves? abban puha a tészta. :)

gyümölcsszósz pudinggal sűrítve. tojás.

Remélem azóta jobban vagy! :) (anyukám is hasonlóan volt, de csak az első pár nap volt kínszenvedés, utána azért rendesebben tudott enni. )

2012. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket. :)

Azóta nem húzott, most gyökér kezelt.

Majd jövhéten húz. :( Nem tudom menyit fog egyszerre, azt nem mondta.

2012. ápr. 3. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!