Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Darás tésztában kérhetnék...

Darás tésztában kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

Igen,tudom,a net tele van receptekkel,de én a kevés dara és kevés vízből nem sokat értek...

Segítene nekem valaki olyan aki mondjuk bögrével vagy csészével méri ki és összejön neki?

Kezdő vagyok,és nagyon megkívántam a darás tésztát.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 1. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. 15 dkg. gríz, vagy fehér kenyér bél/összemorzsolva/. Megpirítod, szép sárgára, leveszed a tűzről, hagyod, hogy egy kicsit meghűljön, azután hozzáöntesz 2,5 dl. vizet. Visszarakod a tűzre, és főzöd, megvárod, amíg a víz elpárolog belőle. Ha kész, hozzákevered a főtt tésztát, meglocsolod lekvárral, és már eheted is. Jó étvágyat!
2012. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A morzsás, a kenyérbeles tésztába, nem kell a kenyérbelet vízzel felönteni. Ezt elfelejtettem, bocsi. Azt csak meg kell pirítani.
2012. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Megyek neki is ugrok,remélem összejön.:) Majd megírom,hogy sikerült.

Morzsásat még nem ettem,de majd valamikor azt is kipróbálom.:)

2012. ápr. 1. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:

A grízt megpirítod zsemle színűre, közben vizet forralsz.

2 dl gríz, 4 dl. víz. A forrásban lévő vízzel felöntöd a megpirult grízt, fedőt rá, és egy fél óráig ottfelejted. Lényeg a forró víz.

2012. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem oda írni, hogy olajban kell pirítani, és széles metéltet főzni, a fél óra után lazán összekeverni a grízzel. Baracklekvár dukál hozzá.
2012. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a segítséget!Egy életre megtanultam,hogy kell elkészíteni.:)Finom lett,bár nem baracklekvárral ettem,mert az sajnos nem volt itthon,helyette találtam mama féle ribizli lekvárt.Azzal is nagyon finom volt.:)

Mégegyszer köszönöm Nektek!

2012. ápr. 1. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!