Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A bag in box zacskója újrahasz...

A bag in box zacskója újrahasznosítható?

Figyelt kérdés

Tudjátok, a sokliteres dobozos gyümölcslék, borok vákuumos, szelepes zacskója az.


Tudom, hogy az anyaga újrahasznosítható, de csak úgy, ahogy bármi más - tehát szelektív hulladékgyűjtőbe dobva -, vagy újratölthető? Ha újratölthető netán, hova lehet leadni?


Köszi a válaszokat!



2012. ápr. 2. 00:47
 1/5 infomoly válasza:

Szerintem nem lehet újratölteni, de attól függ hol veszed. A magyar családellátónál olvastam, hogy visszaveszik a göngyöleget. De persze most nem találom az oldalukon.


Engem az érdekelne, hogy honnan tudod, hogy újrahasznosítható? Mert én megkérdeztem a helyi hulladékszállító céget és azt mondták, hogy társított műanyag és nem lehet újrahasznosítani... :-(

2013. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Már nem tudom, anno honnan tudtam az infót, de pl. itt is ezt írja: [link]


Mintha láttam volna kis jelet a zacsin is, nem emlékszem...


Ami nekem fura: a csapban nincs fém alkatrész? Vagy műanyag lehet a rugó? Bár a tetrapackban is van fém, és az is mehet a műanyagosba (helyenként papírosba).

2013. máj. 26. 23:45
 3/5 infomoly válasza:

Az internet persze tele van azzal, hogy újrahasznosítható, még a gyártó honlapján is az áll. De én hiszek a hulladékszállítónknak, mert biztos nem viccből írta, hogy hiába dobom a műanyagos kukába. Bár lehet, hogy más településeken más cégek újra tudják hasznosítani.


Na, a jelet én is megnézem majd. :-) Köszi.


Hát hogy a csapban van-e fém? Majd szétszedünk egyet... ;-)


A tetra pack-kal ne hasonlítsd össze, azt azért tudják újrahasznosítani, mert puha rétegekből áll. Szétzúzzák, mállasztják, szétválasztják a részeket vizet is felhasználva.

2013. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Cégektől tényleg nagyon függ, hogy mit hasznosítanak újra. Van olyan város, ahol a műanyagosba kizárólag PET palackot szabad dobni, nálunk pedig ki van sok konténerre írva (meg egyéb tájékoztatókat is lehet szerezni ingyen), hogy mi mehet hova, és rengeteg minden! Sajnos fémeseink nincsenek. :(


Ha egy csapot szétszedsz, majd írd meg az eredményt, én most jó ideje nem vettem már ilyet.

2013. máj. 27. 14:14
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

A mi munkahelyünkön is megjelent ez a csomagolás, így találtam ide.

Remek párnát vagy úszógumit lehet csinálni be

2014. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!