Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételt, sütit tudtok...

Milyen ételt, sütit tudtok ajánlani, ami 1-2 napig eláll hűtés nélkül?

Figyelt kérdés

Kórházba megyek pár napra, és főként feküdnöm kell majd, ezért lenne jó olyan étel, amiért nem kell a hűtőhöz szaladgálnom.

Gondoltam eddig a kókuszgolyóra, és bolognai-ra sajt nélkül.


2012. ápr. 12. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A bolognai nem áll el hűtés nélkül. Inkább szendvicset vigyél, a téliszalámit nem kell hűteni (ne szeleteltet vegyél, mert azt kell). Süti helyett kekszek, ropik. Ha sütsz, akkor is csak száraz sütik jöhetnek szóba, linzer, keksz, sajtos rúd, ami nem krémes. A kókuszgolyóba kell vaj, én azt nem enném hűtés nélkül.
2012. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lecsó, sült hús(az simán eláll hosszú ideig), konzerv.
2012. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rántott szelet??
2012. ápr. 12. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Az sem. A húsok elég könnyen megromlanak. Kórházakban ráadásul rendszerint nagyon meleg van. (Bár régen voltam, lehet, ma már a fát is a betegnek kell vinnie, nem csak a gyógyszert?)

Szerintem minden főtt étel kiesik. Ahogyan írták, a száraz sütemények elállnak és a konzervek.

Arra is gondolni kell, hogy melegíteni sem tudsz, illetve az erős szagú ételek (pl. a lecsó) másokat zavarhat.

2012. ápr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mikró van, azt tudom.
2012. ápr. 13. 00:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A kórházakban általában meleg van. A húsételeket pedig hűteni kell, így ezeket felejtsd el.

Vigyél inkább diós, mákos vagy grízes tésztát, konzerveket, gyümölcsöket, süteményből linzerféléket, rostos üdítőket.

2012. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Süti: leveles tészta kakaós töltelékkel, beigli, mindenféle szárazsütik
2012. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!