Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejérzékenység jele lehet a...

Tejérzékenység jele lehet a gyomorégés?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Annak az alábbi tünetei vannak ált.: hasfájás, puffadás, szelek, hasmenés, légúti megbetegedések. Attól függően, hogy laktózra vagy tejfehérjére érzékeny valaki.

A gyomorégést a nyitott gyomorszáj okozza. Dohányzás, csoki, kávé, erősen fűszerezett ételek fokozzák a panaszokat.Általában azt szokták javasolni, hogy étkezés előtt és után fél óráig ne igyunk, mert a gyomorsav túlságosan felhígul. Így lassul az emésztés és gyomorégés is valószínűbb.

2012. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát bizony lehet a gyomorégés is tünet. Nekem 8 hónapja kezdődött gyomor égéssel a problémám. Erre vizsgáltak először. Még tükrözésen is voltam, ott kizártak minden gyomor problémát. Majd mentünk tovább, gyomrom csak égett szüntelen. Már mindent kivizsgáltak, nem húzom tovább, a patikusom jött rá, hogy laktózos vagyok. Azóta diétával jól vagyok, néha szaladok bele egy kis laktózba, akkor szenvedek, mint a kutya.
2012. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!