Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nálatok mennyi élelmiszer...

Nálatok mennyi élelmiszer kerül kidobásra?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 11:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Mondhatom, hogy semmi!

Mert tenálad mennyi kerül kidobásra, és mi?

2012. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

hát úgy hogy pl szalámi,sajt,iyesmik soha nem kerülnek kidobásra!

De pl ételmaradék sajnos sokszor!

2012. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Már lecseszett párom,hogy felnevelnénk egy kis disznót a kidobott kajával.Próbálok keveset főzni,ketten vagyunk,plusz az öt éves fényevő gyerekem de mindig marad és mindenki húzgálja az orrát a harmadik feltálalás közben még én is.A felvágott,sajt meg rendre megy a kutyáknak. Kenyér kb fél szatyor egy héten,felvágott vagy 20-30 deka,büdi sajtok,csirke kevésbé megbecsült alkatrészei. Pl ha sütök hat csirkecombot abból egy tuti a kutyáé.
2012. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Mostanában nem nagyon szoktunk kidobni semmit, mivel kevesebbet főzünk, nincs is sok étel otthon. (Mindenki dolgozik, reggel elmegy, este ér haza...)

Esetleg nagyon ritkán volt régebben megszáradt kenyér, már azt sem igazán tartunk otthon.

Néha előfordul, hogy veszünk tojást, és utólag látjuk, hogy van a dobozban törött, azt persze kidobjuk.

Ha véletlenül mondjuk májkrém kicsit rossz állagú már, akkor az megy a macskának.

Szóval nem nagyon dobunk ki mostanában ételt, régen inkább előfordult, hogy volt maradék.

2012. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nálunk is sok megy a kukába, de a párom miatt mert nagyon válogatós. És mindenből csak a frisset hive ami azt jelenti hogy ha főzök ebédet vacsorára már nem eszi meg, másnapos kaját meg mit képzelek, hogy valaha is megenné.... A kutyát én is etetem igy a csirkecombokkal és mindenféle finom hússal, ráadásul én vegetáriánus vagyok igy magamnak is külön főzök. Igy néha gondot okoz időileg mondjuk inkább csak hétvégéken, hogy 3-4 féle ételt kell készitenem
2012. ápr. 23. 11:33
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
A férjedet elküldeném egy kéthetes gasztronómiai tanulmányútra Eritreába, fene az ízlését.
2012. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Ez elég felháborító lenne számomra, amit a férjed csinál...
2012. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 tetro ***** válasza:
76%
mi szinte csak frisset eszünk. de semmi nem megy a kukába. tudom, hogy hány főre mennyi kaja fogy épp el. és nem dobunk ki semmit. pedig nem kell nagyon odafigyelnünk minden fillérre, egyszerűen ilyen az attitűdünk. hetente kétszer bevásárolok. húsból annyit veszek, amennyit el is készítek, vajkrémből meg nem bontjuk ki az újat amíg a másikban van... ha meg valami alapanyag kimarad, akkor kitalálok rá valamit és elfőzöm.
2012. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát néha elgondolkodok rajta, hogy a fejéhez vágjam az ételt, de nem is az zavar, hogy ráforditom az időmet a főzésre, sütésre, hanem hogy nem egy pénztárcakimélő megoldás ez igy. Mindig mondom neki hogy a kaján sokat lehet spórolni, legalábbis igy ahogy van nálunk a helyzet feleennyi költségből meg lehetne oldani az evést, ha hajlandó lenne kompromisszumokra. Én hiába szeretnék spórolni, ha ő nem enged. Krumpistészta meg hasonló ételeket meg sem eszi...
2012. ápr. 23. 11:55
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Kitalálom, a férjed nem volt se katona, se kollégista...


Mondjuk katona én sem, de a kollégium óta nem tudok úgy kivenni a hűtőből semmit, hogy ne szagolnám meg. Reflexszerűen. Pedig már több mint 10 éve vége annak az 5 évnek... :)


Nálunk is az ételmaradék a leggyakoribb, frissen nem fogy el, vacsorára mondjuk túl nehéz lenne, másnapi ebédnek kevés, készül valami más, abból is marad, hétfőre meg már necces lesz a szombati maradék (már ha olyan). Ilyenkor megy a kutyának, macskának.


Zöldség megy a komposztra. A leggyakoribb kidobott kaja az a fél citrom, 1-2 facsarás teába, aztán vissza a hűtőbe, de ha eltűnik szem elől, akkor néha szinte a saját lábán mászik előre... :)


Reggel a gyerekek rendszeresen több tejet öntenek a műzlire, mint amit megesznek, az is a lefolyóban végzi.


És néha joghurtok is lejárnak, az is vagy a macskába, vagy a kutyába kerül. Esetleg belém, ha nem túl régi - és a szaga még jó! :)

2012. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!