Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezekből mit lehetne csinálni?...

Ezekből mit lehetne csinálni? Semmit nem tudok venni, ez az össz ami rendelkezésre áll?

Figyelt kérdés

liszt, cukor, sütőpor, fűszerek(só, bazsalikom, oregánó)

3 liter tej, kakaópor, 4 sütőmargarin, fél liter tejszín, hagyma, krumpli, margarin, zsír, tészta(spagetti, kagyló, metélt) dejó, gríz, fokhagyma


grízes tészta, dejós tészta most volt, hagymaés krumplikrémleves is volt

ezeket már nem szeretnék csinálni

köszönöm


2012. máj. 18. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

paprikás krumpli

krumplis tészta (kifőzött tésztára hagymás törtkrumpli)


gyúrj krumplis-tésztát (főtt krumplit megtöröd, sóval, borssal, liszttel, igazából tojással, de lehet nélküle is) összegyúrod, ebből lehet:

- gombócot formázol, rántott levesalapba belefőzöd = gölödin leves

- núdlit darabolsz belőle, kifőzöd, mák, dió, gríz

- elnyújtod, kiszaggatod, vagy kidarabolod, zsírban sütöd = krumplis lángos


Apósom főzte:

karikára szelt krumplit egy sort a lábas aljára, majd egy sor karikára szelt vöröshagyma, ismét krumpli, ismét hagyma, a tetejére krumpli kerüljön.

Öntsd fel annyi vízzel, hogy kb. másfél centivel ellepje a krumplit, tegyél bele sót, a tetejére törtpaprikát, egy diónyi zsírt. Ha van egy gulyásleves, halászlé, vagy valami hasonló leveskockát.

Az a titka, hogy főzés közben nem szabad belekavarni!

Sűrű, kanállal, kenyérrel ehető, egytál-étel.

2012. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Krumplis tészta,paprikás krumpli nokedlival. Gombóc vagy gombóc leves.

De süthetsz egy linzert is,és megtöltheted kakaós krémmel.

2012. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tócsi. A reszelt krumpliba teszel kb. egyharmad lisztet, teszel bele egy kis sót, összekevered és forró zsírban kisütöd. Egy-egy evőkanállal tegyél a palacsinta sütőbe és a kanállal vékonyra lapogasd el őket. Nagyon finom és laktató. Akár fokhagymával is megkenheted a ropogós tócsikat.
2012. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én pont most krumplistésztát csinálok, de tudsz csinálni olyat (mindenhol máshogy hívják) hogy lereszeled a krumplit, fűszerezed és lisztezed, és a kis halmokat kisütöd olajban, ilyen kis lángoskákat kapsz, általában jó borsos, és a tejszínes-fokhagymás mártogatós kell hozzá.
2012. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy szakács, sőt... Ebből lehet csinálni szerintem gombócot (én szoktam kakaóval tölteni) de nem jó akkor ehhez kell zsemlemorzsa...

Vagy esetleg krumplilángos, de ahhoz meg egy élesztő kell

2012. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A karikára vágott nyers krumplit tedd egy kizsírozott tepsibe, karikázz rá hagymát, sózd, borsozd, szórj rá oregánót, és bazsalikomot.Öntsd rá a tejszínt, hogy ellepje. Indítsd be a sütőt, és süsd meg.Csinálhatsz még fokhagymamártást főtt krumplival, kakaós tésztát, és kakaós palacsintát. Ha volna otthon egy üveg befőtted, készíthetnél még pirított grízt, gyümölcsmártással.
2012. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha van tojásod, kavarj egy jó adag sűrű palacsinta-tésztát.

Zománcos tepsid zsírozd ki, majd rakj bele egy sor vékonyra szelt krumplit, sót, borsot, ismét krumplit, sót, borsot. A végén öntsd fel a sűrű palacsinta-tésztával. Forró sütőben, közepes lángon süsd meg.

2012. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na mi lett a kajcsi?
2012. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért, hogy a kérdező nem jelentkezik, én azt mondom: le a kalappal magunk előtt!

Egy bajban levő embernek (ha valóban bajban van, volt) 20 perc alatt összedobtunk itt tegnap annyi variációt, annyi féle lehetőséget, hogy... lehet, hogy még mindig a különböző változatokat főzi-süti?

Szóval, nekem nagyon tetszett a társaságunk hozzá-állása.

2012. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, nem tudtam gép elé ülni

végül krumplistészta lett a vacsora, az ebéd meg ilyen krumplis.hagymás egytálétel szerűség lett fokhagymás-tejszínes mártással, uténa meg tojás nélkül csináltam kakaós és diós palacsintát

2012. máj. 19. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!