Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Akik tejjel isszák a teát,...

Akik tejjel isszák a teát, azok hogyan készítik el?

Figyelt kérdés
Tehát kb. mennyi tejet tesztek bele, milyen teából csináljátok stb. Én most kezdtem el tejjel és fekete teával próbálkozni, de nekem nem lesz olyan finom, mint amit régebben ittam. :D
2012. máj. 19. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha beütöd a google keresőjébe, hogy: tejes tea, több félét kidob, de most itt van egy. [link]
2012. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy nagyon kevés tej kell, és minél hamarabb kerüljön a forró teába (mielőtt hűlne).
2012. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tej csak fekete teához jo, bár én semmi pénzért nem probálnám ki :D
2012. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ízesítetlen (vagyis nem áfonyás, epres, barackos) fekete teát szoktam csak tejjel inni (meg nagy-nagy néha azokat a gy¨mölcsteákat, amelyikben tejszínaroma is van). Abban a szent pillanatban, ahogy leöntöttem beleteszem a tejet, még mielőtt kiázott volna (3 deci teához nem egész 0,5 deci tejet).
2012. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy teáscsésze méretű adagba (kb. 1,5-2 dl) annyi tejszín kell, mint egy kávétejszín tartalma. Egy korty.

Csak jó minőségű, erős fekete teával jó. Próbáld ki a Twinings English Breakfastot például. Az nagyon jó tea.

Nem kell agyoncukrozni. A citrom tilos, de gondolom, ez egyértelmű.)

2012. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Yellow Label és különféle rooibos teákhoz szoktam tejet tölteni. Egy bögre, egy filter, egy teáskanálnyi tej vagy tejszín. Cukrot nem teszek bele.
2012. máj. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én ezeket imádom tejjel, de tejszínnel még finomabb, + méz


1. Menta tea

2. Pick Wick Hangulatok / Karamell

3. Tejszínes gyülömölcs tea


Én is csak keveset teszek bele. Neked a tejszín jobban bevált.

2012. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Azt hiszem, én elkövettem azt a hibát, hogy benne hagytam a teafüvet... Elég keserű lett.


Megcsináltam ezt:

[link]

És meglepően finom, pedig a színe nem volt túl bíztató.


Még azt tervezem megcsinálni, amit az első linkelt. :)

2012. máj. 20. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!