Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől lehet egy tojásnak...

Mitől lehet egy tojásnak fehér a sárgája?

Figyelt kérdés
Van a SPAR-nak ez az S-budget termékcsaládja. A teszkó gazdaságos egy fokkal jobb verziójának tekinthető. A budget tojásnak általában vagy hófehér, vagy nagyon nagyon halvány sárga a sárgája, de láttam már olyat is, aminek zöld volt. Sőt, olyannal is találkoztam, ami konkrétan véres volt. Nem vicc, véres volt a tojás belseje. Ezeket mi okozhatja? Alkalmas egyáltalán emberi fogyasztásra? Ásványvizen kívül csak tojást szoktam ebből a termékcsaládból venni, de már nagyon kételkedem benne, hogy jót tesz nekem.
2012. jún. 8. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem jön valami tyúktenyésztő szakember, én úgy hallottam, hogy a táplálék minőségétől is függ. Pl. ha udvaron kapirgál, kukoricát, zöldet eszik - azoknak szép sárga a színe, a ketrecben tartottaké sápadt. Ha a tojás viszonylag régi, akkor megindul a kiscsirke fejlődéséhez szükséges osztódás.Annak egyik jele ez a véres valami, némelyikben meg egész nagy képződmény is látható.

Volt egy vicc: anya, ez a tojás romlott. -Egyed csak kisfiam, nincs annak semmi baja. Egyed, ne nyávogjál!-Anya, a csőrét, meg a lábát is meg kell enni?

Nem akartam elvenni az étvágyadat:) Bocsi!

2012. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! A csirke fejlődése nem csak akkor tud elindulni, ha tojásgyártás előtt egy kakas is felcsinálta a tojót, és kedvező a hőmérséklet is? Ketreces csirkénél hogy van erre lehetőség? :D
2012. jún. 9. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, hát persze, hogy a kakasos módszerre gondoltam:) Csak akkor meg miért sápadt? Fene tudja. Láttam egy műsort, ahol fehér fityulás hölgyek kapkodták le a kiscsirkéket a futószalagról: egyik balra, másik jobbra.Balra a kis leendő tyúkocskák, jobbra a kakasocskák. Azt nem mondom meg, mit csináltak a kakaskákkal - mint értéktelen jószágokkal. A nyugalom megzavarására alkalmas dolog lenne.
2012. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kár, én szeretem a kakastöke pörköltet :) Valóságon alapuló viccet félretéve: el nem tudom képzelni hol láttad, én a helyükben már csak a húsa miatt is megtartanám a kakast is.
2012. jún. 9. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Juj, a kakastöke pörkölt nagyon finom:) Csak magamnak szoktam elkészíteni, mert a család többi tagja el sem tudja képzelni, hogy lehet ilyet megenni. De ők a zúzapörkölttel is így vannak.

Az a doku.film valóban rémisztő volt. Csak Neked, négyszemközt megsúgom, hogy a kakaskákat egy darálóba dobálták és egyszerűen ledarálták. És a "mancsok" még a mi libatömő gyakorlatunkból csináltak világra szóló botrányt!

2012. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, gondolom ott egy az egyben abból készül a virsli. Hazánkban jobb a helyzet, itt külön teszik bele a csőrt, lábkörmöt, szemgolyót, stb. Én kakastöke pörköltet apáméknál szoktam enni mikor a lakótelepi kocsma udvarán összegyűlnek néha bográcsolni, rajta kívül nálunk se szereti senki a családban :D Egyébként a mi libatömésünkből való botránygyártás is csak az emberek felszínességét tükrözi. Látszólag szenved a szerencsétlen, gyakorlatilag le se tojja, hogy megtömik-e, vagy sem.
2012. jún. 10. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:

A virslit már nem eszem, különösen mióta felpuffad és szétlő, ha egy kis melegítést adunk rá.

De a májkrémről is leszoktatott egy beavatott rokon srác, nem a technológiával van baj, hanem azzal, ahol az ember képes a technológiába besunnyogni.

Az utcánk elején van egy kiskocsma, onnan jönnek olyan illatok szombat esténként, a szakik ott is körbeülik a bográcsot!

Még a bikatöke maradt ki nekem. Állítólag - a vicc szerint - a turista átnéz a szomszéd tányérjára, amin 2 hatalmas valami van,és ő olyat rendelne. De a pincér mondja, hogy ezt előre kell rendelni. Ha holnap jön, akkor a leölt bika micsodája az övé lehet. Másnap izgatottan beül vacsorázni, hoz is a pincér egy tányért, rajta két jelentéktelen kis gömb. A turistánk felháborodottan reklamál, hogy tegnap két terjedelmes valami volt a tányéron. - Ja-mondja a pincér, akkor a bika volt a vesztes,tegnap meg a torreádor.

Bocs!, hogy szétoffoltam a fórumodat, de úgy sem járt itt más, és közben -én úgy érzem -jót beszélgettünk a tojás kapcsán:)

2012. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
El nem tudom képzelni milyen lehet a bikatöke, gondolom olyasmi íze lehet mint a kakasénak :D Egyébként semmi gond, én is élveztem a beszélgetést, a vicc meg ütött :D
2012. jún. 10. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!