Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Alkohomentes likör receptet...

Alkohomentes likör receptet ismer valaki?

Figyelt kérdés

Nemrég egy ismerösnél ittam olyan likört (gyomorkeserü), ami alkoholmentes, de izre ugyanolyan, mint a normális.

Szeretnék én is késziteni ilyet, eddig rendszeresen a kertben lévö gyógynövényekböl készitettem gyógyliköröket, de szivesen kipróbálnám némelyiket alkoholmentes változatban is.

Ismer valaki ilyen receptet vagy van valami ötlete, hogy hogy lehetne ilyen késziteni?

Egyszerüen kihagyni az alkoholt nem lehet, mert akkor rövidesen megromlik, viszont tartósitószert (mármint vegyszert) nem szivesen tennék bele. (Az eredetiben sem volt.)

Minden segitséget elöre köszönök



2012. jún. 12. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a gyomorkeserű likőrt nem találtam meg, de más fajtát találsz, ha beütöd a kérésed a google keresőjébe. Szerintem kérd el a receptjét az ismerősödtől.
2012. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Légy szives, linkelj be olyan oldalt, ahol tényleges recept is van, mert eddig nem találtam, a legtöbb helyen a szörpöket nevezik igy.

Az ismerösöm meg a likört úgy kapta ajándékba, és nem házilag készült.

2012. jún. 12. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen például a Kinnie és a Dr. Pepper is. Itt egy oldal róluk, a hozzászólásokban van több cím is, hogy hol kapható (sok helyen), nem túl drága.
2012. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem adtál meg linket. De ettöl függetlenül nem venni, hanem késziteni szeretnék.
2012. jún. 12. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, lemaradt!

[link]


Ez a Kinnie a máltaiak büszkesége. A pontos recept titkos. Nincs benne tartósító.

A hivatalos honlapon azt írják, hogy a Kinnie alapja keserű narancs , kombinálva egy tucat különböző fűszernövénnyel és fűszerekkel, mint például ánizs , ginzeng , vanília , rebarbara és édesgyökér . Csak természetes alapanyagokat használnak.

A diétás Kinnie 1984-ben jelent meg.

2007-től egy új, alacsony kalóriatartalmú változatát Kinnie Zest néven árulják. Ez egy kissé sötétebb színű és erősebb narancs íze van, egy kalória üvegenként.

A Kinnie-t exportálják Magyarországra is.

2012. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. jún. 12. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, itt küldök egyet, de ha beütöd a google-ba, hogy alkoholmentes likőrök, ki dob még egy párat.

[link]

2012. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már segit valamennyire. Úgy látszik, ezt nem vettem észre, amiket néztem, azokban vagy nem volt recept, vagy lényegében valamilyen szörpöt irtak.
2012. jún. 13. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!