Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyümölcskocsonya szerű desszer...

Gyümölcskocsonya szerű desszertet szeretnék készíteni poharakba, van dr. Oetker zselatin fix meg egy másfajta, de egyik sem akar olyan formát ölteni, amilyennek lenniük kellene, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
természetesen elolvastam és a leírás szerint csináltam a dolgokat
2012. jún. 13. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ird le, hogy milyen receptet akarsz megcsinálni, akkor meg lehet mondani, hogy mit csinálsz rosszul.
2012. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zselatin fix inkább lekvárba való. Gyümölcskocsonya port vegyél. Vagy a gyümölcsléhez tégy zselatint.
2012. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A zselatin fix inkább lekvárba való."

Nem, lekvárba a dzsemfix való...


A zselatin fixet én a tejszínes gyümitorta krémjébe használom.

Gyümölcskocsonyába sima lapzselatint rakok.

2012. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is gyümölcskocsonyát vagy zselatint ajánlanék. A zselatin fix nem elég erős ahhoz, hogy a formát megtartsa. Azt én is gyümölcstorták tetejére használom, hogy szép bevonatot kapjon és ne száradjon ki a krém + gyümik se mocorogjanak...
2012. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a tortazselé is nagyon jó erre a célra, akár piros vagy színtelen

csak kevesebb víz kell bele

nekem múltkor olyan jól sikerült hogy visszapattant volna a földről ha ledobom :)

2012. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!