Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mogyoró allergia?

Mogyoró allergia?

Figyelt kérdés
Nem tudom elkezdhetnék-e egy olyan készítményt szedni, melyben van mogyoróhéj. Nem voltam sosem allergiás a mogyoróra, legalábbis gyermekkoromban ettem földi mogyorót, és nem történt semmi. Lehet, hogy felnőttkorban is ettem már, esetleg süteményben, stb., sőt az is lehet, hogy kozmetikumokban is előfordult. Tej és rozsérzékeny vagyok kicsit, de egyáltalán nem vészes. A dióra, mandulára nem vagyok érzékeny, sőt a szójára sem, mert volt már, aminek az összetevői között utólag láttam szerepelt. Epeköveim vannak, de gondot még ez sem okozott. Hallottam, hogy felnőttkorban is kialakulhat mogyoró allergia, és elég durva dolgokat is olvastam róla.
2012. jún. 16. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem kérdésedet, most sincs semmi tünete annak, hogy mogyoró allergiában szenvednél, csupán felmerült benned a kérdés, hogy előfordulhat-e. Mivel sok csúnya dolgot olvastál róla.

Válaszom: igen előfordulhat.


De ennyi erővel még nagyon sok olyan betegség létezik, amelyik idős korban alakulhat ki, és nagyos sok csúnya dolgok lehetnek, ha valakit valamelyik elkap.

De attól, hogy vannak, attól, hogy olvasol róluk, még nem jelenti azt, hogy ki is alakul nálad.

Ha viszont attól tartol, hogy igen, hát ne olvass ilyeneket.

2012. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És te azt honnan tudod olyan biztosan, hogy kialakulhat? Valahol olvastad, hallottad, vagy jártas vagy ezekben a témákban, esetleg a hivatásodból kifolyólag. Mert épp most válaszolt nekem egy doktornő, hogy felnőttkorban már nem alakulhat ki mogyoró allergia. Akkor most kinek higgyek?
2012. jún. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!