Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi volt az Algida elődje?

Macsek93 kérdése:

Mi volt az Algida elődje?

Figyelt kérdés
Én a fagyikkal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Remélem emlékeztek, hogy az Algida régebben más néven futott, ezt a nevet szeretném most megtudni. Napok óta gondolkodom rajta,az interneten viszont semmi nyomot nem találok. Előre is köszi :)

2012. jún. 27. 09:30
1 2
 1/11 f@pin@ válasza:
Eskimo!
2012. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a löwen pick ugrott be, de nem biztos.
2012. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 f@pin@ válasza:
2012. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 f@pin@ válasza:

[link]

Ez a Schöller is volt még!

2012. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Én csak az Eskimora emlékszem, mert a faluban van egy telephely, ahol egy bazi nagy Eskimo felirat meg körülötte a piros csíkos szív volt ragasztva az egész kapura, mindig mellette ment el a busz. Utána leváltották Algidára, azóta is az. Utána már a jégkrémeken is láttam az új nevet. :)
2012. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Erre emlékszik valaki?

[link]


Régi Eskimos kis jégkrém kupában voltak kb 10-15 évvel ezelőtt. :) Elöntötte a szívem a nosztalgia. :DD

2012. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én is az Eskimora gondoltam, csak nem találtam bizonyitékot a neten...de mostmár akkor tuti...köszi mindenkinek :)
2012. jún. 27. 11:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy legyen bizonyíték is :)

"The Heartbrand was launched in 1998 (and slightly modified in 2003) as an effort to increase international brand awareness and promote cross-border synergies in manufacturing and marketing ("centralisation"). It is present in more than 40 countries.[5] Although the logo is common worldwide, each country retained the local brand so as to keep the familiarity built over the years, one notable exception being Hungary where the previous Eskimo brand was replaced with Algida in 2003."

[link]


Magyarul kb. egyedül nálunk nem tartották meg az eredeti nevet, miután bevezették ezt a szíves logót.

(A Schöller más volt, azt később felvásárolta a Nestlé, erről meg itt lehet olvasgatni :) [link] )

2012. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi köszi.... :D
2012. júl. 9. 13:23
 10/11 anonim válasza:

Mennyire régen? :))

A veszprémi jégkrémgyár először (80-as évek) a Veszprém Tej tulajdonában volt. Panda Prím néven futott. Itt gyártottak az országban legelőször fagylaltot!

A privatizáció során az Eskimo vásárolta meg.

'93-98 között a kék fehér csíkos "klasszikus" Eskimo logót használták.

'98-03 között még szintén Eskimo ment de már a szív alakú mintával.

'03-tól napjainkig fut Algida néven.

2013. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!