Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vadribizli és a feketeribizl...

A vadribizli és a feketeribizli ehető?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel a kertben találtunk egy kis fát, amin fekete színű ribizli volt. Nővérem azt mondta, nem lehet megenni mert vad. De mi már megettük... mi bajunk lehet tőle? Mik a mellékhatásai a vad/feketeribizlinek? (nem tudjuk eldönteni hogy melyik) Köszönjük a válaszolóknak!

2012. jún. 29. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan növényröl, hogy vadribizli nem tudok.

A feketeribizli viszont teljesen normális gyümölcs, igen egészséges .

2012. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A feketeribizli az bokron terem.Ehető, nagyon finom.
2012. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha így nézett ki akkor egészségetekre!

[link]


Ez ehető ribizli.

2012. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vadribizli létezik egyáltalán? Ha kell mutatok a fáról/termésről képet.
2012. jún. 29. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet, tegyél fel képet a növényröl is meg a gyümölcsröl is, de figyelj, hoyg tényleg lehessen látni rajta, hogy milyen.
2012. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fekete ribizli ehető, nagyon finom és egészséges, ilyenkor ha nap érte már szépen megérett a bogyója és nagy lett az már finom édes.

Mi nekünk is van a kertben én szoktam enni, szeretem.

Bokron terem.


Van olyan, hogy vadbodza bogyója és gyalogbodza bogyója, fekete bodza bogyója, nah ha ezzel kevered akkor az egyik mérgező a másik a fekete bodza az ehető még a bogyója is, de előtte a bogyókat hőkezelésnek kell alá vetni.


Meg még van egy olyan gyümölcs ami fán nő, eperfa, szederfa, faeper, ki hogyan hívja, ez fán nő, olyan mint az eper, szeder, van belőle fehér húsú és fekete húsú gyümölcs is.

2012. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 valczgyula válasza:
A jostám (ami a fekete ribizli és az egres keresztezése) egyik hajtása de több bokron is van elfajzott és vad fekete ribizli hajtást hozott. Úgy tudom, hogy a vad fekete ribizli nyersen mérgező, de megfőzve jó. Mi az igazság?
2020. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!