Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen típusú pet palackot...

Milyen típusú pet palackot tüntethetnék fel (betétdíjasként) visszaválthatóként? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha mondjuk létrehozok egy üdítőitalt, amit palackozni szeretnék, de elég drága a palack, (pet 1) ami eredetileg kozmetikai célokra készült, de elég steril ehhez is, feltüntethetem betétdíjasként, újra tölthetőként, vagy külön törvény szabályozza ezt is? Egyébként elég kemény ( keményebb, mint a hagyományos pet palack, de azért betudom nyomni a közepét, függőlegesen viszont elég merev, nem lehet olyan könnyen összenyomni...

2012. júl. 1. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan müanyag palackba, ami NEM élelmiszerhez készült, TILOS élelmiszert tölteni. NEM a sterilitással van gond, hanem az esetleg kioldódó anyagokkal.
2012. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a visszaváltható palackkal való munka nagyon macerás és legtöbbször nem éri meg vele kínlódni.Visszaszállítás, mosás és egyebek miatt ami sokszor többe kerül mint eldobható palackba tölteni.Mindenképp ezekbe a flakonokba kellene palackoznod?Az emberek nem biztos hogy minden esetben visszavinnék a flakont.Elszoktak már ettől.
2012. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért szeretném ebbe, mert nagyon letisztult kinézetű (egyszerű hengeralakú) és jól mutatna rajta a címke, stb.

Egyébként 10.000 db-os rendelés esetén 83 Ft darabja (!), ami szerintem nagyon sok, de eredetileg kozmetikai szerek tárolására gyártják, mindennapos használatra, és gondolom ezért olyan jó merev.

1-es műanyagból készül a PET palack, nemhiszem, hogy egy üdítő bármilyen káros anyagot kivonna belőle, de persze értem, hogy ez a törvény... Esetleg ha bevizsgáltatnám?


Azért IS gondoltam, hogy betétdíjas lenne, mert egy új törvényen gondolkoznak, miszerint minden műanyag üveg betétdíjas lenne ( kb 50 Ft)

2012. júl. 4. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Értem.Mondjuk az ár az elég horrorisztikus,esetleg tudnál küldeni a palackrol képet vagy egy linket, lehet tudnék segíteni egy olcsóbb alternatívában.Amúgy mit szeretnél bele tölteni pontosan.Az anyagával nem hiszem hogy nagy gond lenne mivel szinte az összes PET anyagú palack ugyanabból készül.
2012. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Privátban írok, jó ?

És nagyon köszi!

2012. júl. 5. 09:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!