Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha folyton lenyelem a rágógumi...

Ha folyton lenyelem a rágógumit, lesz valami bajom tőle?

Figyelt kérdés
Szeretek rágózni, viszont van, mikor egy kis idő után már nem bírom rágni.. és mindig lenyelem reflexszerűen. Nagyon ritkán dobom ki. Lehet valami bajom tőle?

#rágúgumi
2012. júl. 3. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

maximum összeragadnak a beleid


komolyan :nem étel,szerintem nem tesz jót

2012. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rágot nem tudjuk megemészteni.

" Egyes összetevői, például az édesítőanyagok lebomlanak, a gumialap azonban szinte teljesen emészthetetlen. Az engedélyezett gumianyagok között megtalálható a hagyományos, növényi eredetű kaucsuk, amelyet a közép-amerikai bennszülöttek is rágtak, és a kevésbé hagyományos butil-gumi, amelyet például kerékpárbelsőkhöz is használnak.

Kevéssé meglepő módon az emberi szervezet nem sok mindent tud kezdeni ezekkel a rugalmas gumimasszákkal. A rágógumi meglehetősen ellenáll az emésztési folyamatoknak. Talán valamivel lassabban halad át az emésztőcsatornán, mint a legtöbb táplálék, de végül az emésztőtraktus normális perisztaltikus hullámai áthajtják a beleken és a salakanyaggal távozik a szervezetből.

Annak ellenére, hogy a rágógumi rendszerint minden baj nélkül áthalad az emberen, a rendszeres lenyelése már gondokat okozhat. A krónikus rágóguminyelés rossz szokása - különösen, ha más emészthetetlen tárgyak nyelésével társul - már okozott bélelzáródást, amelyet csak műtéttel lehetett orvosolni. Kedvenc rágnivalónk alkalmi, véletlenszerű lenyelésekor azonban nem kell megijedni és nem kell tartani ilyen drasztikus műtéti beavatkozástól. Egészséges emésztőrendszer ennél jóval nagyobb "falatokkal" is megbirkózik."

2012. júl. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne nyeld le.
2012. júl. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szokd meg, hogy kiköpöd, nem egészséges. Kiskoromban én is mindig lenyeltem, de mára leszoktam róla. Ma már biztos behánynék tőle. :D
2012. júl. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet tőle bajod. Nagyobb mennyiség rácsavarodhat a beleidre. A kisebbet se tudod megemészteni, de az ki tud ürülni.
2012. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

kb 7 évig benned marad.

a szervezetünk nem rágók emésztésére való

2012. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!