Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan eszik az amerikaiak,...

Hogyan eszik az amerikaiak, vagy ti hogyan eszitek a mogyoróvajas szendvicset? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Hogyan eszik az amerikaiak, vagy ti hogyan eszitek a mogyoróvajas szendvicset ?

A hogyan alatt arra gondolok:

1.pl. toast kenyérrel, sima kenyérrel, zsemlével, kiflivel

2.pl. mézzel,lekvárral( milyen lekvárral),natúran

3.pl. pirított kenyérre kenitek "kenik" rá, vagy sima kenyérre, vagy a szendvics sütőbe be teszitek "teszik" ?

De legvégül hogyan az amerikai és hogyan finom ? :D



2012. júl. 12. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sima fehér kenyérre rákenem vagy zsemlére, kiflire
2012. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Amerikában minden elképzelhető.

Én láttam amerikai filmekben, hogy toast kenyérrel, sima kenyérrel eszik, akkor áfonya lekvárt tesznek rá, meg eperlekvárt, Elvis Presley a mogyoróvajas kenyeret azt hiszem, hogy áfonyalekvárral kente meg meg tett bele banánkarikákat és úgy sütötte meg serpenyőben, van aki tesz bele sajtot is meg bacont is.

Van aki sima kenyérre teszi rá, van aki pirított kenyérre, és filmben láttam, hogy betették ilyen összecsukható szendvics sütőbe.

Szóval sokféleképpen lehet elkészíteni és megenni. :)


Én nekem is van itthon egy üveg sima mogyoróvaj, de még nem próbáltam ki. Soha nem kóstoltam még meg, de nagyon kíváncsi vagyok rá! :)

2012. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Hát én utálom az amerikai sós mogyoróvajat. A magyar nutellát és az édes mogyoróvajakat szeretem. Azt simán, "üresen" eszem, zsömlébe, kiflibe, toast kenyérre, ami van, arra kenem.

Amerikaiak toast kenyéren eszik valamilyen piros gyümölcsből készült lekvárral. (Áfonya, eper, vegyes)

2012. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ma reggel pont azt ettem! :)

Ebben a hőségben a mogyoróvajam sem bírja, jó folyós lett, de nem is baj, így szeretem. Úgyhogy most csak simán kenyérre kentem és úgy ettem. De kiflivel jobban szeretem, a legjobb viszont valamilyen kaláccsal. :D


Néha szoktam pirítósra is kenni, főként akkor, ha kicsit megdermedt a mogyoróvaj, így rákenve szépen ráolvad és isteni finom. Nagyon ritkán szoktam szendvics sütőbe összesütni, pedig az is nagyon finom! De mondom, most úgy is eléggé folyós a mogyoróvaj, nem kell külön olvastani. :D

2012. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most rá vagyok kattanva ezekre az amerikai cuccosokra. :D

Lidl-ben amerikai hetek vannak. Bevásároltunk mindenből. :D Már régóta kiszerettem volna próbálni a mogyoróvajat.Még kiskoromban a szomszéd néni kóstoltatta meg velem, de akkor nem ízlett. Most vettünk 2 félét és hát szó mi szó ízlett, nekem a darabkás ízlik jobban de a sima is jó meg tök ugyan az. Ma vacsira csináltam. Olasz zsemlébe kentem az egyik felére simát a másik felére darabosat majd a tetejére kentem erdei gyümölcs lekvárt.

Finom volt, de a vége felé hányingerem lett. :D Lehet azért, mert csömör ? :D

2012. júl. 12. 21:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat ! :)
2012. júl. 12. 21:37
 7/8 anonim válasza:
100%
Kennyerre eloszor valamilyen lekvert kenni es aztan a foldomogyoro kremet- szerintem is a darabos porlkolt mogyoro a finom
2012. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12%
A mogyorovaj a tradicionälis zsido etelek köze tartozik. Ezert ilyen nepszeru amerikäban, mert ott szinte mindenki zsido, aki feher. Ugy gondoltam, hogy magyarorszägon nem nagyon ismerik a mogyorovajat, meglepödtem, hogy ennyi magyar eszik itt a Gyikon mogyorovajas szendvicset. Amugy ällitolag halvanyitja a striäkat, ugyhogy a börötökre is kenhetitek.
2012. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!