Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A paleolit étkezés mennyire...

A paleolit étkezés mennyire megvalósítható az alapanyagok beszerzését tekintve és anyagilag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az alapanyagokat mennyire könnyű/nehéz beszerezni és anyagilag mennyire viseli meg az embert?
2012. júl. 12. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hol laksz.

Ha Pesten, akkor szerintem (mivel több bolt van), olcsóbban is be tudod szerezni a hozzávalókat, mint egy vidéki kisvárosban, ahol jó, ha egyetlen üzletben találsz, és választhatsz: vagy megveszed, vagy nem.

2012. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ezek alapján étkezel, akkor szerintem csak azon múlik, hogy mivel, mennyivel tudod "kiváltani" a nagy szénhidrát tartalmú kajákat. Vagyis hogy azok nélkül mennyiből tudsz jól lakni.


Jelenleg ott tartok ebben, hogy a fehér-kenyeret, fehér lisztet kiváltottam korpás kenyérre, és Graham-lisztre. Tulajdonképpen anyagilag ugyanott vagyok, mivel (igaz, hogy kilóra számolva drágább), mennyiségben kevesebb fogy, és a ch-tartalma mégiscsak kevesebb, mint a búza-lisztből készülteké.

2012. júl. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kicsit macerás, én például kifogytam a darált mandulából és hetek óta nem találok sehol. De most nyílt meg egy paleo bolt a Fény utcai piacnál, azt ma fogom én is meglátogatni. A Margit körút 60-as szám alatt is van egy biobolt, onnan rendelni is lehet. Egyébként szacharin és ciklamát alapú édesítőt (Pötyi) lehet kapni az Auchanban, ha befektetsz ilyenekre, hogy daráló, magtejkészítő, aprítógép (én még nem fektettem be), akkor egész jól el lehet lenni. Ajánlom még Pocak Panna blogját: pocakpanna.blogspot.hu. Ez főleg akkor tesz neked jó szolgálatot, ha édesszájú vagy. A maglisztek/kókusz- és gesztenyeliszt/kókuszzsír elég drágák, de hasznosak. Szerintem ha teljes paleot tartasz, akkor anyagilag nem olyan megterhelő, mert ritkábban éhezel meg, nem eszel bolti édességeket, sőt semmilyen drága mirelit cuccot. Ja, aszt hiszem a tények-tévhiteken (valaki itt előttem már belinkelte) is lehet extra hozzávalókat rendelni.
2012. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*nem aszt, azt
2012. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A linket én tettem fel. Az az igazság, hogy keresem a saját részre "ideális" fogyókúrás étkezési lehetőséget. Magam főzök, az alapanyagokat a piacon, zöldségesnél vásárolom.

Azt nem tudom megcsinálni, (vagy nem akarom?) mint a cukorbetegek, hogy napi szinten számoljam a ch-t, ezért gondoltam, hogy legalább a paleolit-nál ajánlott ismereteket megpróbálom megvalósítani.

De azzal, hogy már 3 hete kiváltottam a búza-liszt-alapú kenyeret, lisztet barnára, ill. TK-ra, még egy dekát nem fogytam.

Vagy erre nem is jó?

2012. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen jogos a kérdés!

Itt élet a békési dinnyeföldektől alig 60-70 km-re, nálunk még 150.- Ft/kg, a TV-ben azt látom, hogy Pesten ugyanaz a dinnye csak 99.- Ft/kg. Hogy a fenébe, amikor közel 3x annyit autózott????

(Már bocsi, de mindig ezt látjuk. Amit itt nálunk termelnek meg, Pesten felébe-harmadába kerül az I. osztályú termék, nálunk marad az osztályos, 2x, 3x annyiért)

2012. júl. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi! Itt élet = itt élek
2012. júl. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

9:55

Én nem mindig tartom be a diétát, de amikor rendesen csinálom, akkor fogyok. A kenyér jó kezdetnek, de ha fogyni akarsz, ahhoz (nagyjából) teljes életmódváltás kell. Ha nehezen olvadnak rólad a kilók, akkor ezen belül a több hús/zöldség, kevesebb gyümölcs típusú paleora kéne átállnod.

2012. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi! Akkor még erre is odafigyelek jobban!
2012. júl. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a csak hús+zsír alapú étrend indította el a fogyást, aztán pár hét múlva jöttek vissza a zöldségek, majd később a gyümölcsök az étrendemben, és azóta sincs más, nagyon szépen lehet tőle fogyni. nekem az egészségem is megmaradt, sőőőt a hajhullásom megállt, a bőröm kitisztult tőle.
2012. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!