Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miert jegesedik hatul a hütönk?

Miert jegesedik hatul a hütönk?

Figyelt kérdés

Nemreg költöztünk, igy vettük meg a lakassal együtt a hütöt, 8 eves. Nem ertem, mi ez, mit lehet tenni?


A hütö hatso fala (amit szemben latok) szinten vizfoltos, kinezetre, mintha "izzadna".

Jartatok mar igy? Mi okozza? Mit lehet tenni?



2012. júl. 20. 09:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A jegdarab mindig ugyanott keletkezik. Lekaparni nem tudom, egy szaraz ruhat hagyok a hütöben, amire igy idövel ratapad, kivehetö. De sajnos ujra keletkezik - miert?
2012. júl. 20. 09:18
 2/11 anonim válasza:
57%
Nem izad hanem minden hütö sugaroza a htöt igt huti magat
2012. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetes jelenség, a kondenzvíz csapódik le.

A hűtő levegőjének a páratartalma a hideg felületen lecsapódik, és mivel a hátsó fal fagypont alatt van, ezért oda is fagy.

Ugyanaz, mint a fagyasztók eljegesedése.

Minden ételt takarj le, hátha kevesebb lesz a pára.

Lejjebb is veheted a hűtőt, úgy hátha nem fagy oda a víz.

Ha eleve a levegő páratartalma a magas, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.

Ez azért van így, mert nem valami jó a hűtő tervezése.


Ezt úgy szokták kiküszöbölni, hogy nagyobb hűtőfelületen hűtik a hűtőt, több hűtőpanelt raknak bele.

Minél nagyobb felületen hűt, annál kevésbé kell hideget csinálni.

Ha kicsi a hűtőfelület, annak sokkal hidegebbnek kell lenni, hogy az egész hűtőben hideg legyen. Így fagypont alá is mehet, amitől ráfagy a víz.

Nagyobb hűtőfelületnél nem kell fagypont alá menni.

Az összegyűlt kondenzvizet ki szokták vezetni a hűtőkből.

Van, hogy csak egyszerűen a földre, van, hogy egy kivehető tálcába, és olyan is van, hogy a hátsó hőcserélő (forró) rácsra vezetik, egyrészt hogy minél jobban hűljön, (párolgás=hőelvonás) másrészt elpárolog a kondenzvíz, és nem kell vele foglalkozni.

Kicsit rossz a hűtő tervezése, az ételek letakarásán kívül nem nagyon tudsz csinálni semmit.

Áttörölheted a hátsó falat műszerolajjal, vagy más fagyásgátlóval, hogy ne fagyjon rá a víz, vagy tehetsz a hűtőbe páramentesítő zsákot, csak nem olcsó mindig cserélgetni. Esetleg arra a hátsó kis polcra egy lapos tálba sót, az is felvesz valamennyi párát, de nem túl hatékony.

2012. júl. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A regi hazunkban a hütönkkel (szinten 8-9 eves) minden rendben volt, ezt sosem tapasztaltam.

Szerintem itt a hatso falra vezetik ki a paralecsapodast, ami amugy nem hozzaferhetö, mert a beepitett konyhaszekreny resze.

Direkt mellette van a sütö, ez is okozhatja, ugye?

2012. júl. 20. 10:39
 5/11 A kérdező kommentje:
Es a lakasban a paratartalom is eleg magas.
2012. júl. 20. 10:40
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontositanek: szerintem a hátsó hőcserélő (forró) rácsra vezetik a paralecsapodast.
2012. júl. 20. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én hűtőm is jegesedik, és utána leolvassza magát, hátra eltünik a kondenzviz. Amikor olvaszt, ez is izzad, de megszárad magától, és ez ismétlődik.
2012. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tehat a jegesedes utan magatol leolvasztja magat?

Akkor csak varjam meg, mig eltünik a jegdarab magatol???

2012. júl. 21. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld kivárni, hogy leolvassza -e magát! Tuti leolvad, meg majd visszafagy. Azért az is segit, ha kisebb fokozatra kapcsolod. majd ird meg, mire jutottál!
2012. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kalmj ***** válasza:
Hagy túl erősre van állítva a hűtő, vagy elszökött a gáz a hűtőrácsból, esetleg kilukadt. A hűtőben rendes körülmények között hiába csapódik le a pára, nem fagyhat meg. Mi is mos töltettünk gázt a hűtőnkbe.
2012. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!