Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A mirelit spenotban tenyleg...

A mirelit spenotban tenyleg sokkal kevesebb vitamin van mint a frissben?

Figyelt kérdés
illetve szerintetek melyiknek van jobb ize?
2012. júl. 22. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak simán egyből lefagyasztják, akkor tudtommal nem veszít a vitamintartalmából.

Viszont a frissnek szerintem sokkal jobb íze van, de ez más zöldségre/gyümölcsre is igaz (nálam).

2012. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hűtőházakban gyorsfagyasztott spenót, alig veszít a vitamintartalmából. nyugodtan fogyaszd.

Ízre szerintem tök mindegy, de sokkal kényelmesebb, egy zacskó mirelit spenót, mint, háromszor legalább megmosni a frisset, aztán egy bazi nagy fazékban , igaz csak pár percig, de meg kell főzni.kisebbe, nem fér bele a friss spenótlevél. aztál szűrni, botmixerezni ... stb.

Csak akkor főzök frissből, ha kapok valakitől, kárba ne vésszen már:)

2012. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van olyan recept, amihez nem kell előfőzni-szűrni-mixerelni :)
2012. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha lehet, kérjük azt a receptet. vagy nyersen kell megenni, úgy tényleg nincs sok dolog vele:))
2012. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rendben :) Hirtelen ezt találtam meg:

[link]

Én friss spenótból szoktam elkészíteni, csak megmosom, felcsíkozom. Akkor teszem bele, amikor a recept írja, mire kész a csirke, jó a spenót is.

2012. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jah, igen, a képen pürésítve van, de az már ízlés dolga. Én jobb szeretem úgy, ahogy fent leírtam.


Plusz még egy recept:


Spenótos, tejszínes tészta


Hozzávalók:

50 dkg penne tészta

2 dl tejszín

20 dkg vegyes zöldség (sárgarépa, zeller, fehérrépa, póréhagyma)

10 dkg spenót

4 gerezd fokhagyma

reszelt sajt

petrezselyem

olívaolaj

A tésztát majdnem puhára főzzük, aztán leszűrjük. A zöldségeket apróra vágjuk, és olajon megdinszteljük. Fűszerezzük, ízesítjük és felengedjük tejszínnel. Ezután hozzáadjuk a spenótleveleket, és 2 percig forraljuk az összekevert tésztával. Azonnal reszelt sajttal tálaljuk.

2012. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi a recepteket. de azért spenótfőzeléknek mégiscsak össze kell aprítani valahogy, arra pedig a botmixer a legalkalmasabb ma már.

igaz anyukám anno mindig deszkán vágta nagyon finomra a leforrázott leszűrt spenótleveleket.

2012. júl. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A főzelékkel egyetértek, azt valóban macerásabb frissből készíteni.
2012. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!