Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet rendelni, vagy...

Hol lehet rendelni, vagy Szegeden kapni tiszta minőségű nátrium-kloridot?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 23:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Konyhasót? Gyógyszertárban.
2012. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Aha, előkerült megint a téma :)

Menj a LIDL áruházba, ott lehet kapni egy dobozos sót, kb. 160 Ft kilója. Azt hiszem Chate Sel a neve. Ennél a sónál nem alkalmaznak csomósodásgátlót, vagy egyéb szereket.

2012. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bármelyik szupermarketben lehet 99,5%-os tistaságú vákuum sót kapni 100Ft alatt kilóját! Ennél tisztább többszörös árért minek kell.Ki terjeszti ezt a baromságot hogy analitikai sót vesznek?
2012. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A Pingvin patikában megkérdeztem, azt mondták csak annyit tartanak, amennyit gyógykészítmény előállítása alkalmával elhasználnak, tehát nem árulnak patikai minőségű NaCl-t.
2012. júl. 25. 00:13
 5/19 A kérdező kommentje:

Csak egy ismerősöm mutatta - többek között - kb ezt, csak máshol:

[link]

és mivel nekem is vannak hasonló problémáim, vesztenivalóm meg nincs - párszáz Forinton kívül -, gondoltam kipróbálom, mi történik, ha patikai minőségűt fogyasztok.

Majd azért ne vesszetek össze légy szíves, hogy ez mekkora baromság esetleg - csak ki szeretném próbálni, rosszabb nem lehet tőle, ha meg jobb lesz, az csak jó...

Előre is és visszamenőleg is köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 25. 00:19
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért tudom hogy mekkora baromság patikai sót venni mert vegyész vagyok!
2012. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szupermarketben legalább 5 féle vákuumsót lehet kapni amiben SEMMIFÉLE ADALÉKANYAG NINCS!Amit idézel az tele van hozzánemértéssel és hazugságokkal!
2012. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

De ha a közértben az áll a són, hogy NaCl? Akkor az hazugság? De ez otthon kideríthető egy egyszerű kémiai kísérlettel, nem? És akkor fogyasztóvédelmi perrel nagy balhét lehet csinálni.

Amúgy én otthon sose sózok meg semmit... a készen vett ételekből eszem csak sót. Azt meg úgyse tudom befolyásolni.

2012. júl. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Rajta van a csomagoláson hogy semmi adalékot nem tartalmaz még káliumjodidot se miért állítanának valótlant.A link alatti cikket egy totális kémiai analfabéta írta aki hetedik osztályos szinten nem tudja a kémiát.Nekem élelmiszervegyész szakvizsgám is van, elképesztő és ostoba hazugságok vannak benne.
2012. júl. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Jó nagy h.lye leszel, ha ilyen patikai sót használsz étkezéshez. Majd mikor jódhiányos leszel, akkor megnézheted magad, mivel a sóba teszik a jódot, amit máshonnan nem tudsz bevinni, mivel sót minden ember fogyaszt. De nyilván te azt sem tudod, mi az a jód -.-"
2012. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!