Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen vacsorával lephetném...

Milyen vacsorával lephetném meg a kedvesemet?

Figyelt kérdés

Lány létem ellenére nem vagyok annyira jártas a főzésben, persze, csináltam már egy-két dolgot...

Valami olyan egyszerű, de mégis különleges és finom vacsora-tippet szeretnék, amit egyedül is meg tudnék csinálni. (Az alapanyagok nem okoznak gondot és lehetőleg legyen benne hús.) Köszönöm!


2008. máj. 8. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen egyszerű, de nagyon finom étel a rakott krumpli. Én ezzel kezdtem a főzőcskézős pályafutásomat. :)
2008. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok egy konyhatündér,de tudok pár egyszerű,de isteni finom kajcsit.Egyik kedvencem,ami eddig mindenkinek ízlett,és iszonyú hamar megvan.:

Csirkemellett felcsíkozod,kevés olajon picit megpirítod,aztán puhuljon meg,végén kicsikét megsütni,fűszerezni borssal és sóval.1-2 tasak sajtmártást elkészítesz,a tasakon le van írva hogyan.Őszibarackbefőttet veszel,a fél barackokatt kb. 5 felé vágod,valamint burgonyakrokettet (mirelit) kisütsz hamar.Tálalás: A tányérre szépen a csirkemell csíkokat egymás mellé pakolgatod,erre jön bőven a sajtmártásaztán mellé a kroketteket szép sorban,majd a felvágott barackszeleteket.

Ezt egy étteremben ettem egyszer,hát valami fennséges az ízkavalkás,hiába egyszerű.:)

Jó étvágyat kívánok hozzá!:)

2008. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hű, főleg a második de fini lehet! :)

Nem tudod véletlenül, hogy mi a neve az ételnek? (ha netán megkérdezik :))

2008. máj. 8. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
www.mindmegette.hu azon találsz jo és egyszerű receptet.sok sikert hozzá.majd bele jősz meg látod.
2008. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a második válaszadó.Sajnos az étel nevét nem tudom.Egy nagyon puccos étteremben ettem ezt,és francia ételként volt feltűntetve az étlapon,és a nevére nem emlékszem.De tényleg oltári fini és az egyik főkedvencem,márcsak a könnyű elkészítés miatt is,na meg nem kell sok alapanyag hozzá,és nagyon elegáns kaja.
2008. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hm, köszi. :)
2008. máj. 8. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet már túl vagy az ominózus vacsorán, de a következőkre itt van még néhány nagyon finom recept, amik kölönleges, szép, és igencsak finom ételek elkészítésében segítenek:


Ananászos csirke 1.

A csirkemellet (filé) vágd a rostjával merőlegesen kis csíkocskákra (mindig így, ebbe az irányba vágjuk a husokat, akkor lesz kevésbé rágós, puha). Eyg tányérban sózd, borsozd, törj rá fokhagymát, és locsold meg szójaszósszal. Kevés olajon süsd meg serpenyőben, amíg szép fehér nem lesz pirosas barnás árnyalattal. Utána a konzerv ananász levestül öntsd rá. (kockázott legyen, ne kör alakú!) Egy kis tálkába 1 dl. vízzel 2 evőkanálnyi étkezési keményítőt keverj el, és öntsd rá a husira. Kavard néhányszor meg, és kóstolás után sót, borsot, és főleg szójaszószt rakj még hozzá. Az utóbbit bőven, csak figyelj rá, hogy sós, így külön mellé sózni már nem mindig kell!

Zacskós gyors rizst főzz ki hozzá. Ha tól sűrű lett, hígísd még az ananászos csirkét pici vízzel, vagy ha híg, rakj bele még vízzel elkevert keményítőt.

Isteni finom, garanciát vállaol érte, ha szereti az ananászt.


A másik ajánlatom olaszos, gorgonzólás tészta:


Főzd kis a pennét vagy kagylótésztát. Amíg az fő, egy másik lábosba rakj tejszínt, márványsajtot, fokhagymát (ne sajnáld, mehet bele). Főzd jól össze. Egy harmadik lábosba a megmosott brokkolit szedd rózsáira (lehet apróbbra, de azért ne legyen túl kicsire összetörve), és pici vizen párold meg, sóval, borsal. Ha puha (kb.5-7 perc), keverd össze a sajtmártással, és azt zuttyintsd rá a tésztára. Szintén eszméletlenül finom, egy pohár vörösborral megkoronázva meg pláne... :)

Jó sütögetést, ha ilyen lelkes vagy hamar felfejlődsz mester szintre :)

2008. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, holnap lesz a nagy nap! :)
2008. máj. 9. 14:42
 9/12 A kérdező kommentje:
És elkészült az ananászos csirke. :)
2008. máj. 10. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam az ananászos csírkét. Hogy sikerült???? :) nagyon remélem hogy jól sült el a dolog. mesélj :)
2008. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!