Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most fogok ballagni ebben az...

Most fogok ballagni ebben az évben, és nagyon-nagy bajban vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem szeretnék olyan szakács lenni,aki egyészségesen főz( álmom) ...Szoval szeretnék Gasztronómiával foglalkozni....De hiába olvasgatok az interneten eről dolgokat,semmit nem tudok róla,kivéve azt hogy egészségesen főznek...Szerintetek ha majd egyszer kitanulom ezt a szakmát,könnyen elbirok vele helyezkedni??? Mennyit kereshetnek az ilyen szakácsok? Mindent elmondanátok magáról a Gasztronómiáról??? És még van egy baj...Ezt én eldöntöttem,de sehol sem találtam olyan iskolát,ahol éretségit adnak,és elkezdezdhetem ezt a szakmát épitgetni. Kérlek segitsetek,Foggalmam sincs mit tegyek...Hova menjek továbbtanulni?? És hogyan csináljam??? Ezen kivül több szakmát nem is ismerek....Azt sem tudom,hogyha ez nem jöne össze,minek akarnék menni...Ezen is sokat agyaltam,olvasgattam utánna,de itt az interneten egyszerűen semmit nem irnak hogy milyen szakmák vannak,és hogyan tovább az általános suli után....milyen szakmákat ajánlanátok még ezen kivül? Ami ajánlag jól keres a mai világban...Szépen kérlek segitsetek :/

#suli-továbbtanulás-gasztronómia-egészség-ételek #italok-középiskolák
2012. aug. 3. 16:55
 1/4 anonim válasza:

Szia,

én igazából annyira nem értek a továbbtanulási lehetőségekhez, de mindenképpen keress fel egy tanácsadót, aki ezzel kapcsolatban segíthet. Ha a sulidban nincsen ilyen személy, akkor lehet hogy most nyolcadikban majd ellátogat, de ha nem, akkor is több ilyen fiataloknak specializálódott tanácsadó létezik.

Azt sem tudom, hogy van-e olyan hely ahol kimondottan az egészséges életmódról tanítanának, de van egy olyan érzésem, hogy a szakácskodást kell elkezdened, és csak utána szakosodni. De nem akarok hülyeséget mondani.

2012. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előző vagyok,

itt egy link ami esetleg segíthet, ezt dobta ki arra, hogy "továbbtanulás tanácsadó".


[link]

2012. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lebeszélnélek a szakács szakmáról.

Egyáltalán nem könnyű elhelyezkedni, (máshol se) már csak ezért is mindent el kell vállalni.

Hobbiból akármi9kor főzhetsz magadnak egészségesen, de szakácsként azt kell főznöd, amiért megfizetnek.

Ha velős pacalt kell főzni azt főzöd. Ha szarból várépítésért kapod a fizetésed, akkor az a dolgod, hogy szarból építs várat. ha nem tetszik van helyetted 100, akinek majd tetszik.

A fizetés... hát végül is ki lehet fogni jó helyeket, de az átlag elég silány.

Természetesen maximum minimálbérre jelentenek be, a többit zsebből fizetik.

Hétvégén, mikor mindenki bulizik, te akkor melózol a legtöbbet. Ünnepekkor mikor mindenki pihen, rommá sz.opatnak, annyi meló van.

A fizetett szabadságra ihatsz hideg vizet, vendéglátásban ez ismeretlen fogalom.

Ha mindezeket összeadod, és visszaosztod a fizetésedet az óraszámmal, a minimálbért se éri el a fizetés.

Lehet, hogy nettóba viszonylag jól keresel, csak épp ledolgozol érte havi 130 óra helyett (szabadságot és fizetett ünnepeket levonva, mert ilyenek nem léteznek) 250-280-at.

14-16 órás műszakok vannak, néha 50 fokban kell melózni.

Ami a munkatempót illeti, minimum 2 ember helyett kell dolgozni, átlagosan 100 szakács tanulóból 2-3 tud megmaradni a szakmában a teljesíthetetlen elvárások miatt.

És még sorolhatnám tovább, a bunkó nagyképű vendégeket elviselni, éjszakázni, családalapítás szinte esélytelen...


Nyelvet tanulj ezerrel, ha társalgási szinten beszélsz angolul, vagy németül, nagy baj már nem érhet.

Ausztriában, Németországban, Olaszországban, Angliában, vendéglátásban betanított segédmunkásként is háromszorosát megkeresed annak, mint itthon amit itthon keresnél szakácsként, csak a nyelvet tudd. Ennyi számít.

2012. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Ugy látom,sajnos ezzel a szakmával,nem viszem sokra ,Magyarországon. Tudnátok valami olyan szakmát javasolni,ami esetleg még ér is valamit a mai világban. Télleg nagyon köszönöm a válaszokat. Sokat segitettetek :)
2012. aug. 3. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!