Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van. Lehet Norbi update kajákat ennem? Jó a rendelt kajájuk?

Figyelt kérdés
Köszi!
2012. aug. 10. 11:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Majd jövöhéten tudom megkérdezni a dokimat.de addigis érdekelne.köszi.amugy 7.8 lett a terheléses cukrom.
2012. aug. 10. 11:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen típusú cukorbetegségről van szó, mindig egyénre szabott diétát kell követni! Tehát az orvosodtól kérj segítséget, vagy szakembertől. Arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk, eddig miket ettél, és milyen magas a vércukorszinted. De ha le is írnád, akkor is csak szakember véleményére adj, ez nem olyan téma, amiben jó hallgatni a szomszéd Mari nénire, mert ő cukorbeteg és tudja. Ezt tényleg mindenkinek egyénileg kell beállítani.

Ha majd az orvos azt mondja, hogy azokat eheted, akkor ok.

2012. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem gépelni még nem láttam, amit írtál. Hát... Az elég magas. Tényleg nem ártana tudni azt sem, hogy eddig miket ettél.
2012. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Minden félét ettem,sok gyümölcsöt is.Inkább hizni akartam mert csak 55kg-al kezdtem a terhességemet.Majd hétfőn kapok étrendet csak kiváncsi voltam hogy lehet e enni majd a Norbis kajából amit cukorbetegeknek ajánlanak.De majd ezt is megkérdezem.Egy nap kevésszer ettem de akkor jó sokat.Most meg 6szor kell keveset.
2012. aug. 10. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is terhességi cukros voltam, csak nekem 12-14 volt a cukrom és így inzulinra raktak. Amint megszültem azonnal helyre is állt a cukrom. Ezt csak megnyugtatás képp írom. Nem írtad hány hetes terhes vagy. Napi 5-6x étkezés. Mindíg csak keveset. Kerüld el a szénhidrátokat, cukrot és még az édesítőt is! A gyümölcsöknek nagyon magas a cukortartalma, azokat módjával fogyaszd, tészta minimális, kenyér helyett teljes kiőrlésű zsemle, max. napi 4 db elosztva. Diabetikus tészta, és csoki is csak kevés. Amúgy pedig ahogy előttem is írták ez egyéni és személyre szabott. A 7,8 még nem vészes, de mehet feljebb is. Tehát mértékkel. Sok főzeléket fogyassz rántás nélkül. Zöldséget párolva, vagy nyersen. Sovány húst salátával, de öntet nélkül!Nassolásnak inkább kevés diót, napraforgómagot javaslok. De a cukrot sajnos minden viszi. Éhezni nem szabad mert akkor meg leeshet a cukrod és az nagyon veszélyes! Jó egészséget, boldog babavárást kívánok. A dietetikus tanácsait pedig érdemes megfogadni. Ezek csak irányadóak amiket írtam!
2012. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. aug. 12. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!