Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi hozzávaló kellenek...

Mennyi hozzávaló kellenek ezekhez az ételekhez? Többi lent

Figyelt kérdés

tartanánk szülinapot. )a 20-dikat) és sok vendég lesz.

kb 15-20 fő lesz pontosan még nem tudom hogy mennyien is leszünk.

a menüt így terveztük:

sertéspörkölt

galuska

rántott szelet

vegyes köret

csalamádé

húsleves csigatésztával


illetve sütemények


kérdésem az lenne hogy a pörkölthöz milyen húst javasoltok illetve a rántott szelethez és mennyi hús kellene vennem. illetve a vegyes körethez mennyi krumpli és rizs kellene. (rizst dobozosat szoktunk venni de mi a zacskóból kiszoktuk önteni és úgy főzzük.

galuskát mennyit kellene csinálni


illetve a süteményekre ötletet várok esetleg privátban receptet is hogy mit javasoltok.


illetve további ötleteket várok akár az ételekre, italokra , süteményekre és ha lehet akkor receptet is írhattok.


várom az ötleteket.


U.i. még mielőtt bárki azt írná hogy miért nem csinálom ahelyett hogy itt kérdeznék annak üzenem hogy azért kérdezem mert itt sokan olvassák a kérdéseket és biztos hogy sokan tudnak új dolgot írni. köszönöm


köszönöm előre is mindenkinek aki ír és veszi a fáradságot hogy receptet is vagy bármilyen más ötletet írna.


2012. aug. 13. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Pörkölthöz marhahús a legjobb, de én mindig csontozott pulyka felsőcombból csinálom, mert nálunk mindenki csak a baromfihúst eszi meg, ebből kellene kb 5 kg 20 főre, tasakos rizsből 2 csomaggal szoktam ötünknek főzni, tehát nektek kell kb 8 tasak, burgonyából 10 kg kellene, ha mindenki eszik azt is, de akkor a rizsből gondolom kevesebb is elég.

Rántott szeletnél kérdés, hogy ki mit szeret, van aki a karajt, van aki a tarját mi pl, csirke vagy pulykamellet rántunk, ha 20 dekát veszünk egy főre, akkor kell 4 kg hús.

2012. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sós sütinek ajánlom ezt:

ajtos túrós-juhtúrós pogácsa

Hozzávalók:

1 dl tej

1 csapott ek. cukor

30 g élesztő

600 g liszt

250 g margarin

150 g juhtúró

150 g tehéntúró

1 dl tejföl

2+1 tojássárgája

1 ek só

100 g reszelt sajt


A tejet meglangyosítjuk és elkeverjük a cukorral élesztővel, felfuttatjuk

A lisztet átszitáljuk és összedolgozzuk a margarinnal, hozzáadjuk a tehén- és juhtúrót, az élesztős tejet, a tejfölben simára kevert 2 tojás sárgájátés a sót, összegyúrjuk, cipót formálunk belőle, letakarjuk és fél óráig kelni hagyjuk, ezután lisztezett deszkán téglalap formára kinyújtuk és megszórjuk reszelt sajttal, majd feltekerjük és újabb fél órát kelni hagyjuk. Ezután kb 3 cm vastagra kinyújtuk, tetejét megkenjüka maradék tojás sárgájával, megszórjuk reszelt sajttal és pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben, kb 200 fokon 20-25 percig sütjük. 3-4 napig is eláll, harmadnap-negyednap mikróban vagy alufóliában sütőben kissé felmelegítve olyan, mint a friss. Nagyon finom és sok lesz belőle.


Édesnek ezt: (a recept egy tepsinyi lesz, kb dupla adag kell)

Túrótorta:

20 dkg liszt, 8 dkg cukor, 8 dkg vaj, 1 tojás, kis só, sütõpor. Összegyúrni, alufóliában fél órát hûtõben hûteni. Közben 50 dkg túrót 2 tojás sárgájával 8 dkg cukorral, 1 zacskó vaniliás cukorral, 1 zacskó Dr Oetker hidegen készithető vaniliás pudingporral1 evõkanál citromlével, 1 dl olajjal elkeverjük, hozzáadunk 3 dl tejet és a két tojás felvert fehérjét. Lehet beletenni mazsolát vagy meggyet ízlés szerint. Ezután a tésztát tepsibe vagy tortaformába kb 1 centisre kinyújtva beletesszük, rá a töltelék és 3-as fokozaton kb 30-35 percig sütjük. Tepsibe hagyjuk kihûlni, utána hûtõbe tenni, másnap az igazi. Tetejére lehet tenni felvert tejszínhabot és gyümölcsöket.

2012. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi 2 válaszolónak.

első válaszolónak annyit: hogy sertéspörköltre gondoltunk mert jóval olcsóbb mint a marhahús, a rizsnél igazából nem értem mi az a 8 tasak, ami szerintem sok, de nem tudom hogy melyikre gondolsz. mi a dobozosat szoktuk venni amiben 2 vagy 4 tasakban van és mi 4-nek 2 vagy 3-al szoktunk főzni. rántott szeletet karajból gondoltam. azt vettem észre hogy te szerintem mindenből sokat írtál. én úgy gondoltam hogy felesben csinálnánk vagyis egy kicsivel többet, de mivel ugye kb 16-an leszünk így gondoltam hogy 8 főre lenne a pörkölt galuskával, 8 főre pedig a rántott szelet vegyes körettel. vagyis egy picivel több adag lenne de nem 16 főre egyik és 16 főre másik mert az sokba lenne. vagy szerinted elég lenne egy féle is? csak azért gondoltam a 2 félét hogy azért mégis jobb lenne mint ha csak egyféle lenne, de persze az ár is fontos. egy kb összeget tudnál írni hogy összesen mennyiben lenne, illetve ha nem nagy kérés akkor PRIVÁTBAN lenne jobb, leírnád hogy akkor miből mennyit kellene és te hogy vagy vele: egy vagy több féle menü lenne illetve ha van még ötleted szívesen várnám.



második válaszoló: a túrótorta nagyon jó ötlet pont az a kedvencünk (szinte mindenkinek a családban, többieket nem tudom) de a túrótortán már én is gondolkodtam csak nem tudom egy jó receptet. köszi a választ. ha esetleg még van valami ötleted szívesen várom privátban. köszönöm

2012. aug. 15. 15:15
 4/7 A kérdező kommentje:

illetve arra nem kaptam választ hogy a leveshez mennyi csigatészta kell. (hány zacskó és mekkora méretű mert több féle is van asszem 125, 250, 500-as kiszerelésben is de lehet hogy tévedek. illetve a levesebe is valami hús kellene ugye? és sárgarépa, zeller stb..... mennyi kell kb. a sárgarépát sokan nagyon szeretik.

tényleg ha nem gond köszönöm mindkettőtők válaszát, ha kérhetném privátban leírnátok a hozzávalókat de ahogy írtam felesbe lenne a kaja vagy egyfélét javasoltok? és hogy kb mi mennyibe kerülne. köszönöm


U.i: gondolom sokat főztök így árat is kb tudtok

2012. aug. 15. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:

20 főre számoltam mindent, ha fele embernek pörkölt lenne és másik felének rántott hús, akkor mindegyiknek a felét vedd annak, amit írtam, de szerintem jobb lenne egyfélét, mert lehet, hogy a kétféléből az egyik kevés lenne, a másik meg túl sok.

Legjobb lenne végig kérdezni az embereket, hogy melyiket ennék és aszerint vásárolni.

2012. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ én is pont erre gondoltam.


a leveshez viszont nem írtál semmit. ha nem nagy gond akkor ahhoz is írnál hogy miből mennyit érdemes bele? hús, zöldségek stb....

és egy kb összeget tudsz mondani hogy 20 főre ez a kaja illetve sütemény kb mennyibe van?

köszi

2012. aug. 15. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Pulykaszárnyközépből szoktam levest főzni, ötüknek 3 db-ból, ebből nektek kellene úgy 12 db, legalább 10 sárgarépa, 3 fehérrépa, 2-3 karalábé, 1 cs petrezselyem, 1 zeller, ez elég sokba kerül, a zöldség nem olcsó. Piacon 300 Ft egy csomó kb 3 sárga és 2 fehér répa van benne, karalábét darabra adják és a zeller sem olcsó.

Igaz sokat főzök, de az árakat ne kérdezd tőlem, nem tudom szinte egyiket sem fejből.

Csigatészta 2 kis csomag elég, de abból a nagyobb fajtából, mert az finomabb.

2012. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!