Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek az, aki ügyel...

Szerintetek az, aki ügyel arra, hogy egészségesen táplálkozzon, az egészségesebb lesz?

Figyelt kérdés

Sokszor látom,hogy egy-egy receptes oldalon a hozzászólók elmondják,hogy az adott ételt hogy készítik el egészségesen. Pl.édesítőszerekkel,növényi tejszínnel,ami szerintük egészségesebb. Én viszont hallottam olyat,hogy ha választani kell,akkor inkább cukrot használjunk,mint édesítőt. Múltkor megnéztem a növényi alapú hullala tejszín összetevőit és szinte csak E betűs adalékanyagokból áll. Ugyan ez a helyzet a szójával is,ami egyesek szerint egészséges,mások szerint pedig emberi fogyasztásra csak minimális mennyiségben ajánlott. Ezek után nem igazán tudom,hogy mit is gondoljak,bár én mindig azt eszek,amit megkívánok vagy amit a pénztárcám elbír :)

Ti mit gondoltok erről? Hallottátok ezeket Ti is? Sajnos már nem igazán tudom hol hallottam,olvastam ezeket,így nem tudok linkelni.


2012. aug. 20. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz, csak sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mi is az egészséges.

A legfontosabb talán az a közhely, hogy a jóból is megárt a sok - és ezzel nem is nagyon lehet vitatkozni.

Na de innen kezd bonyolulttá válni a dolog.

Az édesítőszerekhez, növényi tejszínhez nem nagyon tudok hozzászólni, mert még sose néztem meg a pontos összetevőket, és nem néztem meg, hogy az mit is takar. A sok E nem feltétlenül jelent rosszat, pl. az E300 az aszkorbinsav (C-vitamin).

Szerintem az egészséges táplálkozás azt jelenti, hogy változatosan étkezünk (beviszünk a szervezetünkbe mindent, ami szükséges, beleértve ebbe a megfelelő mennyiségű szénhidrátot és zsírt is), és próbáljuk minél jobban kizárni a káros anyagokat, illetve azokat, amelyekre nincs szükségünk - ami leginkább úgy érhető el, ha nem veszünk kész-félkész ételeket, odafigyelünk arra, hogy mi van abban, amit vásárolunk, stb. Emellett figyelembe kell venni, hogy minden ember más, a szervezetünk is. Mindenkinek meg kéne ismernie a saját szervezete működését ahhoz, hogy igazán egészségesen táplálkozzon. Egy vesebetegnek pl. sokkal kevesebb C-vitamint szabad bejuttatnia a szervezetébe, mint másoknak, aki pedig állandó vashiánnyal küzd, annak érdemesebb többet, a tej fogyasztását pedig kerülnie kell akkor, amikor vastartalmú ételt fogyaszt (a vas nem minden formában szívódik fel a szervezetünkben, a C-vitamin hatására olyan állapotba kerül, hogy fel tud szívódni, a tejjel ennek ellenkezőjét érjük el). Még rengeteg példát mondhatnék. Az egyes ételintoleranciákról nem is beszélve

Szóval ez egy nagyon bonyolult és összetett dolog. Persze van sok jó általános alapelv és tanács, de a lényeg az, hogy azt sose egytől egyig vegyük át, hanem alakítsuk saját magunkhoz, mert emígy akár nagyobb károkat is okozhatunk a szervezetünknek, mint hasznot.

2012. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fontos az étkezés de csak az életmóddal együtt.

Hiába kerüli valaki az adalékanyagokat ha éheztei magát és csak salátát eszik.

Ha oda is feigyelsz mindenre a durva dolgokat úgyse tudod elkerülni.

2012. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!