Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet tenni vmit, ha lejárt...

Lehet tenni vmit, ha lejárt szavatosságú terméket látok egy bolt polcán? Fel lehet őket jelenteni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Persze. Felhívod a 107-et, sziránázva kijönnek és föbe lövik az összes ott dolgozót...


(Mit lehetne tenni vele? Hagyd ott .. majd beszedik ...)

2012. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Én nem bonyolódnék bele ilyen problémákba, csupán levonnám a megfelelő tanulságot, és a továbbiakban ahhoz tartanám magam:

- jobban megnézném, hogy amit megveszek náluk, az a valami e tekintetben hogyan áll

- ha van másik bolt is, akkor ide többet már be sem mennék

- szólnék az ismerőseimnek, vigyázzanak a vásárláskor

2012. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok.

Egyébként, ha a megszokott üzletben találnék egyszer-egyszer ilyen terméket, leszedném és odavinném valamelyik eladónak, hogy nézzék már át a többit is.

2012. aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszeri alkalom, és csak egy termék,akkor max szólnék az eladónak, hisz ő is emberből van, hibázhat.

Ha többször fordul elő,akkor a Fogyasztóvédelemnél tehetsz panaszt,vagy a helyi jegyzőnél,és azthiszem talán az ÁNTSZ-nél is,illetve ha valami márka termék,akkor a termék forgalmazójánál is,vagy ha üzletlánc,akkor a központban is.

2012. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Az egyik üzletben,ami a munkahelyem mellett van, rendszeresen találok lejárt szavatosságú tejterméket, ötödszörre fordul elő velem kb mióta nyár van. 2-3 napja lejárt cuccok,én ritkán iszom tejeskávét vagy kakaót,de mikor meglátom,hogy lejártak, kérdés nélkül odafordulok az eladókhoz. Már szinte félnek tőlem, pedig sosem vagyok se bunkó,se fenyegető, csak szólok,hogy "bocsánat,ez megint lejárt", olyankor kihoznak egy frisset a raktárból és látványosan kezdik el bepakolni a lejártakat.Ez az ő saruk,csak sokadik ilyen lejárt szavatosságú cuccot megtalálni már nekem kellemetlen. Én szólok azonnal.
2012. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ÁNTSZT-nél lehet jelezni a dolgot,de én mindig az eladóknak szólok mivel szakmabeli vagyok és hát igen mindenki hibázik.főleg nyári időszakban sok diákot felvesznek árufeltöltőnek és bizony van aki nem becsületesen végzi a munkáját a rendes dolgozónak meg akár a béréből is levonják az ilyen bakik miatta veszteséget
2012. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy szinte mindegyik boltban jártm már így, az eladónak szoktam szólni.
2012. aug. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!