Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyósom állandóan megjegysz,...

Anyósom állandóan megjegysz, hogy eléggé érdekes a főzési és a vásárlási szokásom, és érdekesnek találja, hogy nincs mindennap az "Ő kisfiának" (páromnak) ebéd és vacsorára külön külön más, szerintetek is így gáz? Párom eddig nem szólt érte?

Figyelt kérdés

pl

heti ebédmenüm, minden megvan hozzá

tegnap volt gulyásleves és sajtos-tejfölös lángos

mára még maradt leves, utána meg sajtos pogácsa lesz majd (ez még a tegnap maradék sajt-tejföl)

szerdán tejfölös zöldséges krumplileves lesz és rizseshús (gulyás maradék húsa)

csütörtök paradicsomos káposzta,fasírt mákos-almás pite

péntek fahéjas almaleves, krumplipüré stefánia vagdalt, paradicsomsaláta

szombat paradicsomleves, rizibizi sajttal töltött fokhagymás lében pácolt csirkemellfilé, hozzá barackbefőtt

vasárnap zöldségleves, bolognai reszel sajttal, lekváros linzer

vacsorák

húsos szalonnás rántotta

tojásos lecsó

rántott cukkini, sajt, gomba tartárral, cipóval

tükürtojás pirospaprikával, kenyérrel

tejberizs almakompóttal


reggelik

melegszendvics

kalács tejjel

felvágott, sajt, paradicsom, kenyér

főtt virsli, mustár, kenyér

müzli magvakkal, tejjel, mézzel

tojáskrém, kenyér, paradicsom


2012. aug. 21. 08:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

heti egyszer vásárolok, abból főzök

szombaton megyünk, ilyenkor veszek húsokat amit több adagban lefagyasztok

tojást, tésztát, rizst, krumplit, gyümölcsöket, zöldségeket

sajtot, kisebb rúd szalámit, párizsit, kolbászt, kis szalonnát, zöldségeket

kenyeret szerdán sütök, szombati kenyér kitart szerdáig, ott van bundás v melegszendvics

gyümölcsök alma, dinnye kitart egész hétre, barack 1-2nap azt akkor esszük

paradicsom, paprika, cukkini is

tejet piacon veszek házit, azt isszuk keddig mert addig eláll, veszek 2 tartóst is abból csinálok tejberizst, palacsintát stb

anyósom ez érdekesnek találja

ti hogy vagytok ezzel?

2012. aug. 21. 08:39
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Találd te is érdekesnek az ő főzését, és jegyezd meg ezt neki te is állandóan.

Hátha észreveszi magát, hogy otthon ugasson.

2012. aug. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
97%

Szerintem nagyon takarékos és ésszerűen összeállított a heti menüd. Ügyes vagy.

Ha a párodnak jó akkor több kérdés nincs is.:)

Anyósod Veletek lakik? Ő adja a kosztpénzt?

Mesterszakács?

Ha nem akkor csak mondj neki annyit, hogy mi így szeretjük, nekünk így jó. Ahány ház annyi szokás.

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2012. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

1. vagyok, vagy ha főzés közeben kezdi osztani az észt, (ez saját példa, ezt én is megcsináltam) akkor rakd a kezébe a fakanalat, és ülj le tv-t nézni.

Először nekem se értette, de aztán elmagyaráztam neki, hogy ha jobban tudja, főzze meg, ha nem főzi meg, akkor a lábát se tegye a konyhába. :)

Ezt a bevásárlással is el lehet játszani, írass vele bevásárlólistát, hogy szerinte miket kéne venni, aztán küldd le vásárolni, természetesen saját pénzből. :)


Csak keményen!!!

2012. aug. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem, van vacsira is külön, más, mint az ebéd, akkor mi a baja?

Mondd neki azt, hogy a férjed szereti a délről maradt kajákat este, néha úgy kell lebeszélned róla, mert azzal neked még más napon más terveid vannak.

Vagy mondd neki azt, hogy örül a te általad bevezetett új szokásoknak, mivel az anyja által kialakítottat már kezdte az elmúlt évek alatt unni. Jó egy kis változatosság.

2012. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
ilyen poénos bepróbálkozások, csipkelődések nálunk is voltak, illetve mindkettőnket megtömnek kajával, ha hazamegyünk, mert azt hiszik, életképtelen vagyok, vagy nem tudom:DD holott nem egyszer újságolja a párom, milyen jót főztem, de tény, heti 1-szer átlagosan rendelünk, mert úgy jön ki. én ilyenkor rákontrázok, hogy persze, éhezik a drágám, látjátok, fogyott is! ált. észre veszik magukat, most 1 év után már kevesebbszer kérdezik meg a szülei "van mit ennetek?". szerintem ne foglalkozz ezzel túl sokat, amíg a párod elégedett:)
2012. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

külön élünk, de anyósom közel lakik hozzánk, úgyhogy egy héten többször is átjön "felügyelni" hogy rendesen eszünk e

nem az ő pénze, mindketten dolgozunk, ebből prónálunk kijönni, mellette saját lakásra gyűjteni, úhyhogy van hogy most az olcsóbb kajákból próbálok többett kihozni

pl krumplis ételek, zöldséges ételek, lecsók, másnap maradék lecsó egy kis tarhonyás virslivel, így egy kicsit másabb

25 éves vagyok, és hát őszíntén megmondom kezd egy picit elegem lenni, hogy állandóan figyelget, osztja az észt

ha maradék gyümölcs maradt abból egy piskóta van hozzá gyümölcsök-így jártam most vettem 100ft-ért barackot de egy picit hibás volt megcsináltam, erre ő ezt nem vettem volna meg, minek ennyit megvenni, hát mondtam hogy egyik fele piskótának, másik vele őszibarackrémlevesnek, és maradt még pár gerezd az megy kompótnak krumplipüréhez, sült húshoz és megvan a gyümölcs 200ft-ból és 3 ételfajta jön ki belőle

ő ezt nem így csinálta volna...

persze párom és anyósom is megette el is fogyott nekem nem is maradt már befőtt, ez is kezd zavarni

persze szokott hozi lekvárt, meg befőttet meg ami van a kertbe, de átjön kb heti 4 és elfogy minden étel, ha meg nincs az kellemetlen, mert bezzeg nem tudom kiszámítani, és ha az ő kis fia 2 zedne akkor nem tudna.. pedig kiszámítom kettőnknek de nem hármunknak, ha meg több lesz úgyis elfogy vacsinak vagy másnap

köszönöm az eddigi tanácsokat

2012. aug. 21. 09:17
 8/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Olvasva a heti menüt, a párod helyében én sem szólnék semmi rosszat. örülnék, hogy ilyen konyhatündérrel hozott össze a sors.

Átgondolt, összeillő, takarékos, (de nem a smucigság határáig),időkímélő módon készült ételek. Csak gratulálni tudok hozzá!

Fiatal korod ellenére magas szintű konyhát viszel, sok gyakorló háziasszonynak becsületére válna.

A "kedves" Mamával kapcsolatban is adnék egy tanácsot:

Ne vedd fel a kesztyűt ha piszkálódik, mert egy elmérgesedett anyós-meny kapcsolat rányomja a bélyegét a házasságotokra is.(ráadásul a férjedet is "választásra" kényszeríted, ha nem is a szó legszorosabb értelmében).

Javaslom a mamát érdeklődő képpel, okos nézést produkálva meghallgatni, majd a véleményét, (már bocsánat!) jól lesz.rni, és a magad és párod ízlésének megfelelően tenni a dolgod. ha nem lát vitapartnert Benned, előbb-utóbb megunja a szekálást. Tudom, nem könnyű megállni, de ez vezet leginkább célra.

Még egyszer: gratulálok az ételekhez!!!

2012. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Munka mellett hazajársz főzni ebédet? Anyós összeteheti a 2 kezét, hogy ilyen menye van! Én csak vacsorát csinálok.
2012. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat

nem járok haza ebédet főzni, előző nap csinálok ebédet azt teszem el

este 6ig dolgozom mi fél 8 felé vacsorázunk, 7kor csinálom a vacsorát is és a holnap ebédnek valót, és amíg mi beszélgetünk stb meg is fő, majd a mosagatótálcába teszem abba engedek hideg viezt, és 10 felé szoktunk menni aludni, adiigra ki is hűl de van hogy nagyobb adaggal készítek, levest 2 napra főzök

2012. aug. 21. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!