Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért hívják az őszibarackot...

Miért hívják az őszibarackot őszibaracknak ha egyszer nyár közepén érik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
véleményem szerint azért mert őszies színei van inkább az a sötétebb sárga barna piros keverékek és ezért szerintem
2009. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
nekem is az a véleményem mint az elöttem szolonak
2009. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Na ezt én is sokszor kérdeztem már meg ismerősöktől,de sose tudták megmondani!Ha az elsőnek van igaza akkor végre én is kielégítő választ kaptam:D
2009. júl. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válasz sem az igazi.Gyerekkoromban még a gyümölcsöket nem nemesítették.A termések nem voltak olyan nagyok,mint ma, de sokkal ízletesebbek voltak.Ebben az időben még az őszibarack augusztus végén,szeptember elején ért meg.A sárgabarack akkorra már leérett.Amikor elkezdték nemesíteni,egyúttal az érési időt is előbbrehozták.Azóta van pl. a kopaszbarack is,azelőtt nem volt.Ma már nagyon kevés helyen van régi fajta gyümölcs.

Ezért őszibarack az őszibarack. 75 éves vagyok különben.

2009. júl. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is anno, csak ősszel volt, régen nem volt minden gyümölcs minden évszakban... Régen banánért sorba kellett állni.. :) Kvázi a banán is déli gyümölcs, de a kertemben is van....
2009. júl. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Az öszibarack eredetileg szeptemberben érik, csak az újabb fajták azok, amik már most is érettek - a sárgabarack meg már júniusban leérett, ezért volt igy megkülönböztetve.
2009. júl. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kedves 06.18-as a Te válaszodnak különösen örültem!
2009. júl. 27. 08:34
 8/9 A kérdező kommentje:

És azt is köszönöm hogy komolyan vettétek a kérdést, mert fel voltam készülve mindenféle cinikus, és poénkodós válaszra.

Üdv.

2009. júl. 27. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Az árak általában úgy vannak meghatározva, hogy ne tudj jóllakni bizonyos összeg alatt. Szóval majdnem mindegy, hogy mit kérsz.
2009. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!