Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 6,5kg szilvához hány literes...

6,5kg szilvához hány literes fazék kell, ha lekvárt akarok főzni? és mit vegyek szalicil helyett, mert megszűnt!? Befőzési tartósítószer keveréket kaptam az jó? Mert csak savanyúság, befőtt meg szörp van ráírva.

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 15:52
 1/3 A kérdező kommentje:
és főzés közben mennyi tartósítószer kell bele?
2012. aug. 31. 16:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kimagoztad a szilvát, egy edénybe ( vagy nagyobb tepsibe) önts egy kanál ecetet. Tedd bele a szilvát és tedd a sütőbe. Alacsony hőfokon süsd,amíg megsűrűsödik. Nem kell keverni. Ha már majdnem kész,akkor tedd bele a cukrot és főzd,amíg elég kemény lesz. Tartósítószer nem kell bele. Forrón rakd az üvegekbe és száraz gőzben hagyd kihűlni.

Én 1 kg szilvára negyedkiló cukrot szoktam tenni. Mi nem szeretjük,ha nagyon édes.

2012. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a 4kg -hoz tettem kb félkilót.gázon főztem,tettem bele rumaromát is és finom lett:-)

most le vannakuakarva egy laborban.remélem jól lezártam.

2012. szept. 1. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!